Naď sa pustil do smeráckej kampane: Pomýlený Blaha sa stále modlí k Putinovi, o krajinu im nejde

  • Na Slovensku vyrástli billboardy, ktoré majú vyobrazovať „zradcov Slovenska“
  • Urobiť tak mali podpísaním obrannej dohody medzi Slovenskom a USA
  • Jaroslav Naď strane Smer-SD, ktorá za kampaňou stojí, ďakuje
  • Andrej Stančík konštatuje, že neexistuje dno, ktoré by smeráci neprerazili
naď, billboardy
TASR/Jakub Kotian,SIU
  • Na Slovensku vyrástli billboardy, ktoré majú vyobrazovať „zradcov Slovenska“
  • Urobiť tak mali podpísaním obrannej dohody medzi Slovenskom a USA
  • Jaroslav Naď strane Smer-SD, ktorá za kampaňou stojí, ďakuje
  • Andrej Stančík konštatuje, že neexistuje dno, ktoré by smeráci neprerazili

Strana Smer-SD vyjadruje svoj nesúhlas s podpísaním obrannej zmluvy medzi Slovenskom a USA „po starom“. Z vôd internetu, najmä sociálnych sietí, presunuli svoju antikampaň do slovenských ulíc.

Na billboard, na ktorom stojí fotografia niektorého z politikov, ktorý za sa obrannú dohodu podpísal, tak môžeš jednoducho naraziť aj sám. Na Slovensku vyrástli ako huby po daždi, písali sme včera.

Billboardov nakúpili desiatky

Billboardy cieľ kampane neskrývajú. Veľkým červeným nápisom stojí vedľa fotografie politika nápis: „Zradili Slovensko“ a menšie písmo o čosi nižšie hlása: „Pozvali armádu USA na Slovensko“.

Zatiaľ čo je zámer kampane celkom zrejmý už na prvý pohľad, o niečo menej jasné bolo, kto za kampaňou stojí. Podobné kroky však avizoval Smer-SD a hovorca strany Ján Mažgút pre Startitup potvrdil, že ide skutočne o ich iniciatívu. Dodal, že Smer nakúpil hneď niekoľko desiatok billboardov, no nechcel prezradiť, koľko ich reklama stála.

Minister obrany Slovenskej republiky smerákom za ich krok nečakane ďakuje. Tvrdí, že opozičná strana za vlastné peniaze celému Slovensku ukazuje, komu na bezpečnosti tejto krajiny záleží.

zdroj: Startitup

Reklama za ich peniaze

Poslancom, ktorí sa na billboardoch ocitli, odkazuje, že na seba môžu byť hrdí, pretože urobili pre obranu a bezpečnosť Slovenska viac ako „Fico a spol.“ za 12 rokov ich vlád: „A navyše, úprimne, nič nemôže byť pre vás lepšou reklamou ako to, že na vás útočí mafiánska chobotnica,“ tvrdí Jaroslav Naď.

Smeráci, uverejnili ste tváre ľudí, pre ktorých je táto krajina a bezpečie jej občanov na prvom mieste,“ odkazuje šéf rezortu obrany Smeru prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Pýtam sa, čo bolo u vás na prvom mieste, keď ste aj rezort obrany okrádali o ťažké milióny, vďaka čomu dnes chýbajú vojakom elementárne veci? Neplačeme, urobíme všetko pre to, aby sme sa s tým vysporiadali.“

zdroj: TASR/ Dano Veselský

Minister obrany ďalej tvrdí, že sa môžu hanbiť, pretože im o bezpečnosť našej krajiny nikdy nešlo: „Neurobili ste pre ňu nič, pri čom sa nedalo naplniť si vrecká.“ Smerákov sa pýta, čo urobia, keď Rusko skutočne napadne Ukrajinu.

Naď dodáva, že len absolútne dezorientovaní ľudia môžu dnes zatvárať oči pred aktuálnou bezpečnostnou situáciou. „Nakoniec ste aj vy sám, Robert Fico, uznali, že uznanie Doneckej a Luhanskej republiky zo strany Ruska a vojenské obsadenie týchto ukrajinských území je porušením medzinárodného práva,“ pripomína Naď. Zároveň dodáva, že „sa pomýlený Blaha stále modlí k Putinovi“.

Neďaleko domu

Na jednom z nelichotivých billboardov sa ocitol aj Andrej Stančík (OĽaNO), ktorý skonštatoval, že „už visí“: „Dnes nás zavesia na billboardy, zajtra možno budú niesť naše hlavy na píkach.“

Na sociálnej sieti komentuje, že neexistuje dno, ktoré by smeráci nedokázali preraziť. Šíria nenávisť a hecujú ľudí pomocou lží a dezinformácií, tvrdí: „Ak dôjde k ublíženiu na zdraví u poslancov alebo ich rodín, budú mať krv na rukách spolu s fašistami.“ Stančík odľahčuje tvrdením, že by si mal ísť dať urobiť nové fotky.

Reklamou so svojou podobizňou sa pochválil na Facebooku aj poslanec za stranu SaS Miroslav Žiak. Ako sa zdá, ťažkú hlavu si z kurióznej kampane nerobí a tvrdí, že Fico konečne nesklamal.

„Aj keď, na druhej strane, som ich pýtal cca 50 do okresu Prievidza. Moja žiadosť však nebola vypočutá,“ píše s nadsádzkou saskár na sociálnej sieti. Podobný billboard nájdeš aj v Pezinku, no s podobizňou hlavy štátu Zuzanou Čaputovou. Smerácku reklamu môžeš zahliadnuť dokonca neďaleko prezidentkinho rodinného domu.

Zdroje: Startitup, FB/Jaroslav Naď, FB/Andrej Stančík, FB/Miroslav Žiak

Najnovšie videá

Trendové videá