Najdôležitejšia vlastnosť pre úspech? Tento kľúčový element z teba spraví lepšieho človeka!

Martin Bohunický / 6. októbra 2015 / Lifehacking

Všetci hľadáme spôsob, ako uspieť. Ten tajný element, ktorý urobí rozdiel. Jediná pravda však neexistuje. Je niekoľko rôznych zručností, ktoré môžeš zmáknuť a posunúť tak svoj život na iný level.

 

No predsa je tu jedna vec, o ktorej si myslím, že je v dnešnom svete najdôležitejšia. Je to niečo, čo mnohým ľuďom chýba. Je to seba-kontrola.

Všetci chceme žiť zdravo a mať návyky, ktoré nám prospievajú. No povedzme si pravdu, ľudia okolo teba sa deň čo deň zabíjajú. A ty, ani ja, na tom zrejme nie sme o moc lepšie. Samozrejme že smrť nepríde okamžite, no príde skôr, ako by sme očakávali. Cukrovka a rakovina sú strašiaky, ktoré nás čakajú možno už za rohom. Pretože väčšinu spoločností zaujíma zisk, nie tvoje zdravie. Zodpovedný za seba si jedine ty.

 

 

Všetky tieto veci sa dejú pre nedostatok seba-kontroly. Dnešná ekonomika je založená na potrebách a disciplína sa z nás totálne vytráca. Predstav si však svet, kde máš svoje bytie plne pod kontrolou. Kde ťa neovláda televízia a reklama a všetky tie produkty. Kde konzumuješ len zdravé a chutné jedlo. Kde pravidelne cvičíš, aspoň trikrát týždenne. Ak dokážeš svoju stravu a cvičenie dostať pod kontrolu aspoň na rok, totálne zmeníš svoj život, nielen svoje telo.

 

Poďme ďalej. Predstav si, že dve hodiny denne venuješ čítaniu knižiek. A všetko to potom aplikuješ do života a premeníš na akciu.  Nech máš akýkoľvek problém v živote, vždy existuje aspoň jedna naozaj dobrá knižka, ktorá ti ho pomôže vyriešiť. Neviem koľko takto ročne prečítaš knižiek, určite to však bude viac, ako väčšina ľudí na svete. Alebo aj nie. Lebo seba-kontrola.

 

 

Ďalej. 80% ľudí by rado niekedy napísalo knihu. 1% to reálne dokáže. Prečo? Pretože nemajú seba-kontrolu na to, aby pravidelne písali. Predstav si, ako málo stačí. Napísať 500 slov denne. Po roku máš viac ako 180 000 slov. Možno to nebude svetový bestseller, no napísal si knihu. A možno aj bude..

 

Na svete sú tri typy ľudí:

Ktorí makajú na tom, aby sa veci stali.

Ktorí sledujú, ako sa veci dejú.

Ktorí nechápu, čo sa práve stalo.

 

Spoločnosť je zložená prevažne z ľudí tretieho typu. Nechápu, ako sa dostali do dlhov, prečo majú nadváhu a cítia sa hrozne. Druhý typ pohŕda treťou skupinou a nadšene sleduje mužov akcie, ktorí dosahujú veľké veci. No nikdy neprevezmú zodpovednosť a zostanú pri zdieľaní obrázkov. A potom je tu prvý typ, tí šťastní. Vedia, že stať sa môže čokoľvek, ak tomu pomôžu. Stačí si vybudovať seba-kontrolu a dovoliť veciam, aby sa diali.

 

zdroj: medium.com

Pridať komentár (0)