Najstarší český startup akcelerátor JIC STARCUBE spúšťa prihlášky pre rok 2015

  • A zároveň prináša radu noviniek. Tou najdôležitejšou je zameranie čisto na projekty spadajúce do kybernetickej bezpečnosti a Internet of Things.
image_1433357675.png
  • A zároveň prináša radu noviniek. Tou najdôležitejšou je zameranie čisto na projekty spadajúce do kybernetickej bezpečnosti a Internet of Things.

 

Do 31.7.2015 sa môžu hlásiť podnikatelia z celého sveta. Z nich potom experti JIC vyberú maximálne 10 účastníkov prestížneho trojmesačného programu. Vybrané tímy získajú výhody a podporu v hodnote až 100 tisíc českých korún. Tie môžu využiť na testovanie, prototypovanie, právne či daňové služby, marketing, ale aj ako úhradu za cestovné a ubytovanie. Podmienkou účasti v akcelerátore je prenechanie 2% podielu.

„Hľadáme startupy, ktoré sú na trhu menej než 2 roky a majú produkt či službu vo fáze nápadu alebo prototypu. Musia nás ale presvedčiť, že majú overený záujem trhu a predložiť nám napríklad zákaznícke prieskumy či predobjednávky,“ bližšie vysvetľuje Vojtěch Krmíček, šéf startupových programov JIC.

„Čím preukázateľnejšie podklady budú, tým väčšia bude aj šanca na prijatie do programu,“ dodáva. Zaujímavosťou je, že po minulé ruky v akcelerátore uspel zhruba každý desiaty prihlásený. JIC sa v kampani tento rok intenzívne zameria okrem Česka a Slovenska aj na Maďarsko, Polsko a Rakúsko.  

 

Počas troch mesiacov intenzívneho programu dopracujú startupy prototyp produktu či služby a to vďaka prístupu k unikátnym prototypovacím zariadeniam vo výskumných centrách ako INTEMAC, CEITEC VUT, ALISI a SIX VUT v Brne. O svoje rady a skúsenosti sa s účastníkmi podelí aj viac ako 80 mentorov. Z tých českých to bude napríklad investor Karel Obluk či Jaroslav Gergič z Good Data a Petr Palas z Kentico. Zo zahraničných to bude novozélandský odborník na značky a marketing Wayne Attwell či riaditeľ US Market Access Center Chris Burry

Hlavným partnerom akcelerátoru je tento rok Y Soft, ktorého zakladateľ Václav Muchna bude tiež jeden z mentorov. Ďalšími partnermi sú Microsoft, Konica Minolta, Flextronics, IBM a Lewis PR.

 

 

Počas piatich rokov podporil JIC STARTCUBE cez 60 projektov, ktoré spolu získali 119 miliónov korún zo súkromných investícií. Akcelerátorom už prešli aj rýchlo rastúce české firmy ako vyhľadávač lacných leteniek Skypicker alebo systém pre taktickú koordináciu ľudí v teréne GINA. Úspešnými absolventmi sú aj zahraničné startupy BraciObserve Design.

„Veľkou prednosťou JIC je to, že po skončení akcelerátoru môžeme týmom ponúknuť pokračovanie v ďalších našich programoch pre rýchlo rastúce firmy alebo malé a stredné podniky. Majú tak pred sebou perspektívu, že s nami môžu svoj biznis rozvíjať viacero rokov a nie len niekoľko mesiacov,“ hovorí Krmíček

Viac informácií a vstup pre prihlásenie cez portál F6S nájdu záujemcovia na webe akcelerátoru.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech