Najture: Nová značka trvalo udržateľného krytu na smartfón s recyklačnou iniciatívou začína Crowdfundingovú kampaň

  • Pri misii nahradiť lineárny model elektronického obchodu cirkulárnym modelom vznikla značka Najture.
  • Zrodila sa z túžby po puzdre na telefón, ktorý by bol biologicky rozložiteľný a ľahko kompostovateľný.
  • Výsledkom je nielen skutočne udržateľný telefónny kryt, ale aj efektívne a dostupné riešenie likvidácie.
  • Pri misii nahradiť lineárny model elektronického obchodu cirkulárnym modelom vznikla značka Najture.
  • Zrodila sa z túžby po puzdre na telefón, ktorý by bol biologicky rozložiteľný a ľahko kompostovateľný.
  • Výsledkom je nielen skutočne udržateľný telefónny kryt, ale aj efektívne a dostupné riešenie likvidácie.

Súčasný proces vrátenia produktu a jeho vymenenia za nový je komplikovaný. Tak zložitý, že sa tomu väčšina spotrebiteľov a značiek vyhýba. Startup Najture s.r.o. sa usiluje o to, aby sa to stalo novou normou, a to zjednodušením postupu a ponúknutím recyklácie akéhokoľvek krytu na trhu. Proces netrvá dlhšie ako 5 minút, kde zákazníci sú motivovaní vyplniť online formulár “Najure Trade-In”, odovzdať starý kryt kuriérovi, ktorého pošle Najture po vyplnení formulára, a na oplátku zákazník získa zľavový kupón pre ich ďalší nákup od Najture.

Prostredníctvom svojho modelu cirkulárneho elektronického obchodu Najture bude riadiť existenciu telefónnych puzdier od ich výroby až do konca ich funkčného životného cyklu, aby poháňal zodpovedný ekonomický rozvoj a obmedzoval tok plastov do oceánov.

zdroj: Najture

Zohľadnenie súčasnej globálnej krízy:
• Každý rok sa vyrobí 1,5 miliardy plastových puzdier na telefóny (to by mohlo zaplniť 16 štadiónov Wembley)
• Každých 10 sekúnd končí v mori viac ako 2000 kg toxických plastov
• Plasty ovplyvňujú 40% zón oceánov Zeme
• Rozklad bežných plastov môže trvať 2 až 500 rokov, pričom sa uvoľňujú toxíny v priebehu ich používania a rozkladu
• Globálni lídri ako Richard Branson, Bill Gates, Ray Dalio, Mark Zuckerberg považujú znečistenie oceánov plastami za hlavný globálny problém.

Kryt Najture je navrhnutý v Taliansku využitím kombinácie bioplastového PBAT (kompostovateľnej živice, ktorá sa nachádza v prírodných prostrediach a je to biologicky rozložiteľný náhodný kopolymér) a uhličitanu vápenatého (bežná látka nachádzajúca sa v horninách). Tieto pokrokové, ekologické materiály nezasahujú do potravinového reťazca a po rozložení môžu skutočne pomôcť pri starostlivosti o pôdu pre nasledujúcu vegetačnú sezónu,
namiesto otravy pôdy toxínmi, čo je smutná realita plastových alternatív. Aby sa ich cieľ stal skutočnosťou, Najture 1. septembra začína crowdfundingovú kampaň, v ktorej žiada zákazníkov, aby podporili ich misiu a pomohli značke:
• Spustiť výrobu: výroba, balenie, preprava a distribúcia.
• Vytvoriť technologicky vyspelú webovú stránku s trade-in softvérom, funkciami prispôsobenia produktov a funkciami sledovania objednávok.
• Integrovať trade-in softvér s výrobcami, kuriérmi, zákazníkmi, recyklačnými spoločnosťami a priemyselnými kompostovacími zariadeniami.
• Podporovať a spolupracovať s komunitami, ktoré pracujú na čistení morí, oceánov a lesov.
• Podporovať komunity zamerané na výsadzbu stromov vo vybraných oblastiach.
• Narušiť odvetvie elektronického obchodu tým, že sa stane poprednou spoločnosťou v oblasti predaja trvalo udržateľných doplnkov za prijateľné ceny.
• Investovať do dvoch foriem na výrobu nových modelov, ktoré sa budú testovať na
biologickú degradáciu v morskej vode.

zdroj: Najture

Najture tiež spolupracuje s programom OneTreePlanted a za každého podporovateľa kampane vysadí jeden strom. Stromy vysádzajú miestne partnerské organizácie a dobrovoľníci v oblastiach, kde došlo k nadmernému výrubu. Starostlivosť o planétu je v DNA značky a to, čo sa snaží dosiahnuť, je vytvorenie podniku, ktorý dáva svoje zdroje späť do prírody. Zhromaždili sme všetko, čo robia ostatné značky krytov, a odmietli sme to prijať. V Najture začíname od nuly, inšpirovaní precíznosťou v kvalite a myslením na budúcnosť. Podporou tejto kampane môžu naši zákazníci pomôcť financovať prvý produkt spoločnosti Najture. A pomôžu vytvoriť úplne nový model ekologického eshopu. Model, ktorý je zameraný na etiku, kvalitu a jednoduchosť. “ povedal zakladateľ Najture, Maroš Matija. Uprednostňovaním udržateľnosti bez ohrozenia štýlu a funkčnosti zákazníci Najture nielen chránia svoj telefón, ale chránia aj budúcnosť planéty. Crowdfundingovú kampaň Najture môžete podporiť na stránke: https://igg.me/at/najturecase

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech