Najväčší konkurent Netflixu je na Slovensku

  • "Prime Video and chill?"
net1
  • "Prime Video and chill?"

Na Slovensku oficiálne pribudol ďalší významný hráč, ktorý sa môže pochváliť širokou ponukou filmov a seriálov. Po Netflixe, HBO Go nastupuje na trh streamovacia služba Amazon Prime Video.

Doteraz  bola služba z dielne Amazonu dostupná len vo Veľkej Británií, USA, Japonsku, Rakúsku a Nemecku. Vďaka Prime Video si budeš môcť konečne pohodlne pozrieť také skvosty, ako je napríklad The Grand Tour, ten sa týmto pádom stáva dostupným celosvetovo.

net2

zdroj fotografie:bgr.in

Ponuka je naozaj široká. Máš možnosť vybrať si z 4-tisíc filmov a seriálov. Ako aj pri Netflixe aj v tomto prípade je problémom lokalizácia, ktorá sa v dohľadnej dobe neplánuje. Bez znalosti angličtiny sa tak zrejme nedostaneš ani z menu. Dostupné sú zatiaľ svetové jazyky ako španielčina, francúzština. Avšak obsah len v anglickom jazyku by nemal predstavovať zásadný problém, keďže hlavnou cieľovou skupinou sú mladý ľudia, ktorý sa už nezaujímajú o televízny obsah.

Používanie aj platba funguje na jednoduchom princípe, tak ako je to aj pri Netflixe. Ak si zákazníkom Amazonu a máš vytvorené konto, môžeš ho použiť aj pre túto službu. Rovnako to funguje aj s platbou, môžeš použiť platobnú kartu, ktorá je priradená k tvojmu účtu na Amazone.

am

zdroj fotografie:tivo.com

Služba od Amazonu verí, že zákazníkov priláka aj ich zaujímavá cenová ponuka. Prvý polrok môžeš mať len za 2,99 eur mesačne. Ak Amazonu priveľmi nedôveruješ, môžeš si skúsiť jeden týždeň plný filmov a seriálov zadarmo. Po uplynutí šiestich mesiacov sa cena Amazon Prime Video automaticky zvyšuje na 5,99 eur. Takouto cenou sa stáva jasným konkurentom čislo jeden pre Netflix, ktorého ceny sú vyššie.

lifehacker

zdroj fotografie:lifehacker.com

Všetok obsah sa v Amazon Prime Video dá prehrať cez internetový prehliadač, aplikácie, ako aj na vybraných smart televízoroch, ktoré podporujú Prime Video. Sem sa radia predovšetkým výrobcovia ako je Samsung, Sony alebo LG. Amazonu nechýba ani vlastná tvorba . Obľúbený je oceňovaný seriál Mozart in the Jungle, Goliath alebo The Man in The High Castle.

Podobne ako pri Netflixe aj tu si môžeš ukladať obsah na neskoršie pozretie v offline režime. Dostupné je aj nastavenie kvality streamovaného alebo uloženého videa. Hodinové video ti stiahne približne 600 megabajtov z dátového balíka. Videá v najlepšej kvalite ti „zhltnú“ okolo 6 gigabajtov, čiže sa hodí prístup k wi-fi.

zdroj:variety.com zdroj titulnej fotografie:edgecastcdn.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech