Naše víťazstvo zabezpečil jeden z najdrahších obrancov sveta, ktorého chce Barcelona, Real Madrid i Manchester City

  • Víťazný gól Slovenska strelil 26-ročný obranca Milan Škriniar
  • O rodáka zo Žiaru nad Hronom a súčasného hráča Interu Miláno majú záujem tie najväčšie veľkokluby Európy
Milan Škriniar
TASR/ Jaroslav Novák. Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2020 sa stal obranca Milan Škriniar z Interu Miláno
  • Víťazný gól Slovenska strelil 26-ročný obranca Milan Škriniar
  • O rodáka zo Žiaru nad Hronom a súčasného hráča Interu Miláno majú záujem tie najväčšie veľkokluby Európy

Slovensko prekvapilo na úvod Majstrovstiev Európy 2020 a zvíťazilo proti favorizovanému Poľsku 2:1. Nášmu severnému susedovi nepomohol ani momentálne najlepší strelec a futbalista sveta, víťaz ankety FIFA The Best, Robert Lewandowski, ktorý dal v poslednej sezóne za Bayern Mníchov 55 gólov v 47 zápasoch.

Ustrážiť ho dokázal slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý po šikovnom spracovaní lopty a pohotovej prízemnej strele pomedzi poľských obrancov dokonca strelil aj druhý a teda víťazný gól Slovenska v dnešnom zápase.

Milan Škriniar je už zopár rokov najdrahším, finančne najviac oceňovaným, hráčom zo Slovenska.

Ešte nikdy v histórii nemalo Slovensko futbalistu s takou trhovou hodnotou. Nechytá sa ani Marek Hamšík, ktorý bol vo svojej kariére najviac cenený na niečo cez 50 miliónov eur,“ písal pred dvomi rokmi športový portál hetrik.sk.

zdroj: TASR/ Jaroslav Novák. Najlepším futbalistom Slovenska za rok 2020 sa stal obranca Milan Škriniar z Interu Miláno

Hodnota Milana Škriniara bola v tom čase vyčíslená na 65,6 milióna eur, čo z neho robilo nielen najdrahšieho hráča v histórii Slovenska, ale aj najdrahšieho obrancu v talianskej lige a dostal sa aj medzi 10 najdrahších obrancov na celom svete.

Podľa niektorých, napríklad vtedajšieho trénera Interu Miláno, však bola táto už aj tak vysoká hodnota oproti realite ešte oveľa nižšia, teda výrazne podhodnotená.

Akej sumy je hoden Milan Škriniar? 100 miliónov eur. Na mieste Barcelony by som zaňho ponúkol 120 miliónov a povedal, že 20 miliónov je bonus navyše. Byť Realom Madrid, ponúknem 140 miliónov,“ citoval milánskeho trénera Spallettiho známy taliansky futbalový portál football-italia.net, citát priniesli vtedy aj slovenské médiá, ako napríklad futbal.pravda.sk.

zdroj: AP Photo/Luca Bruno. Milan Škriniar v súboji s Cristianom Ronaldom

Neskôr hodnota, dnes 26-ročného, slovenského obrancu klesla tesne pod 50 miliónov eur, no stále sa o ňom hovorilo ako o jednom z najdrahších obrancov sveta.

Milan Škriniar sa narodil 11. februára 1995 v Žiari nad Hronom, kde môžeme povedať, že aj začal v miestnom klube svoju futbalovú cestu. Zrejme najviac si ho však spomedzi slovenských klubov spájame s MŠK Žilina, kde odohral niekoľko sezón a desiatky zápasov medzi rokmi 2012 a 2016 (+ niekoľko sezón predtým aj v mládežníckych kluboch MŠK Žilina).

Na istý čas ešte zavítal do Zlatých Moraviec, no jeho ďalšie futbalové kroky už smerovali za hranice Slovenska, presnejšie do Talianska.

V rokoch 2016 a 2017 hral za janovský klub Unione Calcio Sampdoria, no potom sa jeho domovským štadiónom stalo slávne milánske San Siro a klub Inter Miláno, za ktorý hráva pravidelne dodnes. „Žiadny iný hráč Interu nemá toľko štartov v základnej zostave v aktuálnom ročníku, ako slovenský obranca,“ písali tento rok talianske i slovenské médiá.

Pripomíname, že Škriniarovým spoluhráčom je aj dánsky futbalista Christian Eriksen, ktorý odpadol v úvodnom zápase Dánov na ihrisku a museli ho oživovať. „Bolo to niečo strašné. Veľmi som sa zľakol. Som rád, že Christian je v poriadku, aspoň prvé správy, čo nám dal, to naznačujú. Som rád, že to takto nakoniec dopadlo a verím, že sa čo najskôr vráti na futbalové trávniky. Verím, že čoskoro sa stretneme spolu v klube a budeme sa spolu tešiť,“ reagoval Škriniar.

O slovenského obrancu však už istý čas prejavujú záujem tie najväčšie európske veľkokluby a podľa mnohých je len otázkou času, kedy milánsky Inter opustí.

Talianske médiá v piatok informovali, že o slovenského obrancu sa intenzívne zaujíma Paríž St. Germain. Portál fcinternews.it tvrdí, že PSG už inštruoval hráčskeho agenta Marcela Simoniana, aby začal lov na Škriniara.

Slovák bol predmetom záujmu PSG už minulé leto, avšak rozhovory padli kvôli nedostatku času a neschopnosti Interu zohnať náhradu. Podľa zákulisných zdrojov je rodák zo Žiaru nad Hronom aktuálne v Miláne šťastný, no jeho prestup sa udeje práve kvôli prázdnej pokladnici modro-čiernych,“ písal denník Pravda v tomto roku.

zdroj: TASR/ AP Photo/Gregorio Borgia. Na snímke vpravo slovenský obranca Interu Milan Škriniar oslavuje gól v zápase 17. kola talianskej Serie A vo futbale AS Rím – Inter Miláno v Ríme

Predtým sa veľa hovorilo aj o slávnej Barcelone, ktorá po slovenskom obrancovi údajne pozerá už niekoľko rokov. Okrem nej je Milan Škriniar podľa medializovaných informácii v hľadáčiku aj ďalšieho španielskeho veľkoklubu Realu Madrid, no záujem prejavili aj kluby z britských ostrovov ako Manchester City a Manchester United.

Podľa talianskeho portálu calciomercato.it s odvolaním sa na španielsky zdroj je Inter Miláno ochotný uvoľniť slovenského stopéra do Barcelony. Ak dá Škriniar Interu zbohom, bude to len pod podmienkou, že do klubu príde Clément Lenglet (francúzsky obranca), písali talianske médiá, od ktorých informácie prebral aj slovenský futbalový portál futbalovysvet.sk.

Zdroje: archív Startitup, Pravda, Futbalový svet, Hetrik.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK