NÁZOR: „Pravé“ kresťanské hodnoty sa zas ukázali u pokrytcov, čo najviac nenávidia a vykrikujú

pjimage (1)
SITA/AP/ TASR, Martin Baumann ,Jean-Francois Badias, Jakub Kotian

Svet šokoval maďarský (už onedlho bývalý) europoslanec József Szájer, ktorý sa mal zúčastniť orgií v Bruseli počas lockdownu. Nám, obyčajným smrteľníkom, sa príbeh jeho orgií môže javiť ako vystrihnutý z nejakého filmu alebo seriálu ako House of Cards.

Orgií sa okrem poslanca malo zúčastniť ďalších 20 ľudí, prevažne mužov a chýbať nemali ani drogy. Ako scéna z filmu pôsobí aj poslancov pokus vyhnúť sa polícii, utiecť chcel po odkvapovej rúre.

Rezignoval po orgiách počas lockdownu. Maďarský europoslanec chcel pred políciou utiecť po odkvape

Mnohých ľudí Szájerovo správanie pobúrilo, ďalších, naopak, pobavilo. Možno si povieš, že prečo by si neužil, keď môže? Po prvé, poslanec porušil lockdown, ktorý práve v Belgicku prebieha a zakazuje stretávanie viac ako štyroch osôb. Sám europoslanec sa ospravedlnil, že sa správal nezodpovedne.

Po druhé, poslanec je zo strany Fidesz, ktorá je známa svojou rétorikou proti LGBTI. Nebudeme tu špekulovať o Szájerovej sexuálnej orientácii, ale to, že sa na orgiách nachádzali prevažne muži, už čo to naznačuje.

Na sociálnych sieťach už stihol europoslanec dostať prezývku pokrytec a stal sa terčom rôznych vtipov a memečiek. V jednom sa píše Je v pohode byť gay (v Bruseli).

Predstavme si

Samozrejme sa nájdu ľudia, ktorí si budú politika zastávať s komentármi, že keď si to robí v súkromí, je to v poriadku, no predstavme si, že by situácia bola obrátená.

Že by sa v rovnakej situácii ocitli sociálni demokrati z SPD (Sociálnodemokratická strana Nemecka) alebo nedajbože naši liberálni poslanci ako Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) alebo Michal Šimečka (PS). Dá sa predpokladať, že by boli komentáre všetkých bigotných konzervatívcov alebo extrémnych pravičiaroch iné.

Pre nich by to bolo potvrdenie, že Európska únia je symbolom zla a zvrátených liberálno-ľavicových bruselských mravov. Začali by šíriť teórie, za ktoré by sa nehanbili ani Trumpovi konšpiranti z QAnona a dobre, že by nezorganizovali krížovú výpravu.

Po celej zemeguli, aj na Slovensku

Podobné pokrytectvo ale nie je nič nové, poznáme ho aj zo slovenského prostredia. Rodinné hodnoty šíri aj predseda NR SR Boris Kollár, ktorý má 11 detí s 10 ženami. On aj jeho strana šírili homofóbnu rétoriku a neskôr sa prevalila kauza, že si Kollár explicitne vypisoval s transsexuálom, ktorému dával sexuálne návrhy. O čajovej afére a ženských návštevách sa snáď baviť ani nemusíme.

Podobný škandál zažili aj kotlebovci. Ich kandidátka do NR SR, ktorá bola aj zvolená, no mandátu sa vzdala, Danica Mikovčáková s manželom zháňali v inzerátoch ľudí na sex v trojici, štvorici aj na swingers párty. V inzeráte sa manžel popisuje ako mierne bi a manželka ako bisexuálka so všetkým, čo k tomu patrí.

Príbeh NAKA: Na svoje narodeniny vzali Haščáka, NAKAlendár sa opäť rozbehol. Najskôr sa im všetci smiali

Neskôr manželia uviedli, že sa obrátili k skutočným hodnotám a k viere v Boha. Dobre.

Takýchto pokrytcov nájdeme po celej zemeguli, pred nedávno sme ich mohli vidieť na prednáške o konverznej terapii, ktorú propagovali katolícki biskupi a zúčastnila sa jej aj poslankyňa NR SR Anna Záborská. Aj oni tvrdia, že sa z homosexuality vyliečili a teraz chcú liečiť (rozumej týrať) ďalších ľudí.

Schizofrénia

Samozrejme, takýchto pokrytcov nájdeme aj medzi politikmi, ktorých strany šíria nenávisť a oni sami sú pritom homosexuálne orientovaní. Pri napadaní homosexuálov sa to ale nekončí, je to pokrytectvo a schizofrénia v celom správaní extrémnej pravice, konzervatívcov a autoritárskych politikov.

Napríklad Viktor Orbán a jeho posadnutosť Georgom Sorosom, ktorý mu pritom zaplatil štúdium. Alebo tradičná rodina Mariana Kotlebu, s ktorým sa manželka rozviedla a mal mať pletky so študentkami, dokonca neplnoletými.  

Pokrytectvo niektorých ľudí zrejme nemá hranice, pre politické zisky neváhajú ubližovať ľudom a ničiť im životy.

Zdroj: PLUS sedem dní 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK