Nebuď ako Steve Jobs, buď radšej ako Steve Ballmer

  • Zadaj do Googlu "How to be Steve Jobs" alebo "Steve Jobs lessons" a internet vybuchne. Zadaj to isté, len miesto Jobsa zadaj Ballmera a nenájdeš skoro nič.
1*KvhM-ArA5RkpYLi7L_Qtdw
  • Zadaj do Googlu "How to be Steve Jobs" alebo "Steve Jobs lessons" a internet vybuchne. Zadaj to isté, len miesto Jobsa zadaj Ballmera a nenájdeš skoro nič.

 
 
Je to škoda, od Ballmera by si sa pritom dokázal naučiť oveľa viac, ako ti kedy môže dať životopis Jobsa. Prepáč, ale ty nikdy nebudeš ako Steve Jobs. Ten lesklovlasý génius, ktorý sa dal dokopy s iným géniom a vytvorili niečo nové, čo zatriaslo ekonomikou celého sveta. Ballmer je vtipne vyzerajúci, obyčajný chlapík, ktorý sa zamestnal u technologického giganta keď mal 30 rokov. Ktorý z nich sa ti viac podobá?

Steve-Ballmer-funny-8

 

Jobsov majetok v čase jeho smrti bol okolo $10 miliard dolárov. Ballmerov majetok je na úrovni $22 miliard dolárov. Pracoval v Microsofte 34 rokov a ani raz neodišiel, ako to spravil Jobs.

Ak teda nie si 20-ročný génius, ktorý postavil globálneho giganta, ak nie si úplne pekný, zrejme by si sa mal viac učiť od Ballmera ako od Jobsa.

 

Pozri sa na túto fotku. Kto na nej dominuje? Zakladateľ Microsoftu a totálny génius alebo ten ambiciózny a sebavedomý zamestnanec č.30?

Akokoľvek sú karty rozdané, choď do toho vo veľkom. Ak si 30. zamestnanec firmy, väčšinou sa výrazne podielaš na jej rozvoji, no nič výraznejšie z toho nezískaš. Ibaže by si bol ako Ballmer. Vtedy získaš 8% firmy a staneš sa jedným z najbohatších ľudí sveta.

Nikto nevie, čo musel Steve Ballmer urobiť, aby získal percentá firmy. No nejak sa mu podarilo otočiť stoly. Prišiel ako vyštudovaný fagan, ktorý si chcel zarobiť a teraz je človekom, ktorý zachránil Microsoft. Aby si bol ako Ballmer, musíš sám byť príležitosťou pre iných.

 

Poďme hovoriť o tvári

Daj si do Google Images Jobs a nájde ti tisíc rovnakých fotiek:

Screen Shot 2015-12-07 at 11.02.26

 

Vážne, pozri sa na tú tvár. „Premýšľam. Som vážny. Som lepší ako ty. Mám sa rád. Ešte aj moje farebné fotky vyzerajú byť čiernobiele.“ Túto tvár nosí Jobs celý život.

 

A teraz Ballmer:

Screen Shot 2015-12-07 at 11.14.44

To je ksicht! Svet je plný zadumaných ľudí, ktorí sa tvária ako Steve Jobs. Chceš byť ako on? Alebo chceš robiť sprostosti, byť energický a baviť ľudí okolo teba? Veľký muž, veľké ambície, veľké prejavy.

 

V čom je teda Steve Ballmer výnimočný?

Predstav si, že ti prídu na párty najväčší CEO’s.

Prvý je Steve Jobs. Príde na tvoju párty a všetci si myslia, že je cool. Prinesie svoju vlastnú hudbu, ktorá je lepšia, ako tvoja. Prinesie drinky, ktoré sú kvalitnejšie, ako tvoje. Všetci si myslia, že je to frajer, no všetci sa cítia ako nie dosť dobrí.

Druhý je Bill Gates. Je priateľský ale divný. Pokecá si s tebou, no je to celé nejaké strnulé. Ospravedlní sa, že nič nepriniesol, no v skutočnosti jednoducho nikdy nebol na párty a nevie, ako to chodí.

Tretí je Steve Ballmer. Otvorí dvere so svojim širokým úsmevom a chytí fľašu lacného piva. Príde k tebe a podá ti ruku. Je tam a baví sa. Bavia ho ľudia, baví ho hudba, baví ho jedlo a pitie. Všetkých pozdraví, všetkým dá pocit dôležitosti. A je to najlepšia párty vôbec. Vďaka Ballmerovi.

 

Je jednoduché robiť si z neho srandu. Vidíš ho v reklame. Nejaký „developer of developers turbo bronto developer.“ Čo je to za lúzra? No o to ide.  Steve Ballmer je úplne priemerný týpek, no svoju priemernosť nosí s takou energiou a entuziazmom, že naňho žiadny frajer v okuliaroch nemá.

Nie si Steve Jobs. Si priemerný, tak ako ja. Stále čítame články o tom, ako byť niekym iným. Myslíš, že to Steve Jobs robil? Svet je plný wannabe Jobsov. Nikto nechce byť ako Steve Ballmer. Okrem mňa. A možno odteraz aj teba. Daj tomu šancu. Veľa šťastia.

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech