Neseď doma, Vypadni!

  • Ľudia sedia stále za počítačom. Oni si povedali, že by to chceli trochu zmeniť a vytiahnuť ľudí von. Tak vytvorili zaujímavú stránku a aplikáciu, ktorými vám hovoria – Vypadnite! Vypadnite von, do prírody a na pamiatky. Chalani, korí stoja za portálom vypadni.sk mi o sebe a celom projekte niečo prezradili. Na otázky odpovedali Jozef Lukáč a Patrik Drugda.
image_1398892129.jpeg
  • Ľudia sedia stále za počítačom. Oni si povedali, že by to chceli trochu zmeniť a vytiahnuť ľudí von. Tak vytvorili zaujímavú stránku a aplikáciu, ktorými vám hovoria – Vypadnite! Vypadnite von, do prírody a na pamiatky. Chalani, korí stoja za portálom vypadni.sk mi o sebe a celom projekte niečo prezradili. Na otázky odpovedali Jozef Lukáč a Patrik Drugda.

 

Vypadni.sk znie buď ako názov bezpečnostnej služby alebo nejakého projektu o prírode. Ktoré z toho ste vy?

Zatiaľ vieme len o prírode. SBSku urobíme, ak už nebude záujem o prírodu (úsmev). Tým názvom posielame jasný odkaz – spoznajte Slovensko, naozaj stojí za to! Občas treba prižmúriť oko, ale tak nikde to nie je dokonalé. Veľmi nás mrzí, že množstvo ľudí cestujúcich na dovolenku v našej krajine je pripravených nadávať na všetko, čo sa im len trochu nepáči.

 

Čo bolo prvým impulzom začať na niečom takom pracovať?

Verili sme, že na Slovensku sa dá toho vidieť viac než len Tatry, Spišský alebo Oravský hrad. Tak sme sa rozhodli overiť si to. Podarilo sa nám nájsť miesta, o ktorých vedia len ľudia z regiónu a pre zvyšok Slovenska sú to neznáme oblasti. A napriek tomu je tam čo obdivovať.

 

Ste skôr turisti alebo technologickí geekovia?

Jednoznačne turisti. S programovaním nám nezištne pomáha kamarát, pretože ho projekt oslovil. Za to sme mu veľmi vďační. Čím však celý projekt naberá na obrátkach, tým máme menej času na cestovanie (smiech).   

 

Ako sa dá skĺbiť príroda a súčasné technológie? Ide to vôbec?

Práve vývojom technológií sa objavili nové možnosti v oblasti turizmu a cestovania. Informácie, ktoré boli prístupné len v určitom regióne alebo prostredníctvom kníh, má dnes každý zadarmo vo svojom mobile alebo počítači.

 

Chodia ľudia do prírody, či sedia skôr za počítačom?

Dnes musí veľa ľudí sedieť za počítačom. Je to životný štýl, ktorému sa len málokto dokáže ubrániť. Je veľmi pohodlné vybaviť všetko z jedného miesta, a preto, ak ľudia majú niekam vypadnúť, potrebujú dobrý dôvod a motiváciu. Presne to nájdu na našej stránke a aplikácii.

 

Kto vlastne za týmto projektom stojí?

Dá sa to pomenovať ako tím nadšencov. Jozef Lukáč a Patrik Drugda sú tvocami myšlienky. Jozef je aj kreatívcom, UI dizajnérom a motivátorom (úsmev). Patrik sa stará o technológie. Potom Martina Horečná funguje ako koordinátorka tímu a nakoniec je tu programátor – Marián Košťál.

 

 

 

 

Ako funguje práca v tíme?

Je to veľmi jednoduché. Niekto niečo vymyslí a povie to ostatným. Oni ho pošlú kade-ľahšie, takže s tým musí prísť ešte dva-trikrát, aby videli, že to myslí vážne. A potom premýšľame, ako to zrealizovať. (smiech)

 

V akej fáze sa projekt momentálne nachádza?

Prvú časť projektu ukončíme vydaním mobilnej aplikácie vypadni.sk pre iOS a Windows Phone. Do druhej časti máme pripravené veľké zmeny, ktoré zatiaľ nebudeme prezrádzať. Pripravujeme množstvo noviniek a technologických vychytávok, na ktoré sa užívatelia môžu tešiť.

 

Odkiaľ dostávate tipy na to, čo pridať?

Na náš projekt pozitívne zareagovalo veľké množstvo užívateľov, tak sme im ponúkli možnosť pridávať zaujímavé miesta prostredníctvom webovej stránky a androidovej aplikácie. Stále nás prekvapuje množstvo objektov, ktoré nám užívatelia posielajú a my by sme sa im chceli za to veľmi poďakovať.

 

Čo môžeme v najbližšom čase očakávať? Budete napríklad expandovať aj do Čiech?

Plány máme veľké, ale v prvom rade by sme sa chceli etablovať na Slovensku. Aj keď to tak možno nevyzerá, ešte stále je tu množstvo miest, ktoré chceme zmapovať. Čechy sú však prvou krajinou na zozname, kam sa vyberieme.

 

Máte za sebou aj investora?

Bol to náš nápad a chceli sme ho čím skôr zrealizovať, preto sme investora nehľadali. S ďalším vývojom a expandovaním však cítime, že vstup investora so vzťahom k cestovnému ruchu by nám v ďalších krokoch veľmi pomohol.

 

Zdroj: vypadni.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech