Nestačí ti 5 prstov? Čo tak ich mať 7?

  • Študenti z MIT upgradovali ľudskú ruku o ďalšie dva prsty. Otváranie 2-litrovej flaše nebolo nikdy ľahšie ako teraz.
image_1405955224.png
  • Študenti z MIT upgradovali ľudskú ruku o ďalšie dva prsty. Otváranie 2-litrovej flaše nebolo nikdy ľahšie ako teraz.

Už žiadne vrelé kávové šálky alebo neotvoriteľné flaše, či zaváraninové poháre. Študenti z MIT vylepšili ľudskú ruku o dva mechanické prsty, ktoré vám všetko majú uľahčiť. Pridaním dvoch ďalších prstov sa bežne nepríjemné aktivity zrazu stávajú úplne easy.

 „Prsty sú ovládané prostredníctvom senzorov v rukavici. Tieto dokážu zachytiť  elektromagnetické impulzy. Následne sa pomocou algoritmu prenesú tieto pohyby a pohyby mechanických prstov“ hovorí Faye Wu, zakladateľka projektu. Ako absolventke MIT a mechanickej inžinierke prišiel tento nápad práve pri varení teplého čaju, ktorý na seba aj úspešne vyliala. 

 

 Prioritne sú pomocné prstíky myslené pre starších ľudí, ktorým tento vynález určite vie spríjemniť bežný život. Celý projekt je zatiaľ viac menej len výskumným, ale pri vhodnej investícii, prepracovaním dizajnu a zlepšením využiteľnosti, by to mohol byť určite zaujímavý projekt.

„Toto je prototyp, ale vieme ho zmenšiť na jednu tretinu terajšej veľkosti ak bude potrebné“  dodáva Harry Asada, profesor na MIT. Dokonca zachádza až tak ďaleko, že by si vedel mechanické prsty predstaviť aj ako súčasť wearable náramkových hodiniek. Wearable robotické systému sú podľa jeho slov na vzostupe a v budúcnosti sa budú stále častejšie využívať.  

 

 

Zdroj: newsoffice.mit.edu, theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech