NEULOGY VENTURES investovalo do bulharského INGEN.IO

  • Po menšej prestávke ohlásilo Neulogy Ventures ďalšiu investíciu. Peniaze tento krát poputujú do bulharské startupu Ingen.io.
image_1434099193.jpeg
  • Po menšej prestávke ohlásilo Neulogy Ventures ďalšiu investíciu. Peniaze tento krát poputujú do bulharské startupu Ingen.io.

 

Ingen.io je startup pochádzajú z Bulharska, ktorý prešiel akceleračným programom Wayra CEE a momentálne je finalistom Tech All Stars. Tento startup poskytuje API službu, ktorá vytvára dodatočný kontext a objavuje pomenované entity, ktoré nie sú explicitne spomenuté, ale ktoré sú súčasťou širšieho kontextu v rámci vyhľadaných dát. Ingen.io mapuje všetky možné súvislosti medzi rôznymi entitami spomenutými v texte a vyberá skryté kontextové informácie z akéhokoľvek textu a v akomkoľvek jazyku. Jednotliví vydavatelia, inzerenti a spoločnosti pôsobiace v oblasti médií môžu potom odvodiť dodatočnú hodnotu a postrehy.

 

Z dôvodu investície od Neulogy Ventures sa startup presunul z Bulharska na Slovensko a jeho sídlo môžeme momentálne nájsť v Bratislave. Jaroslav Lupták, ktorý je investičným manažérom Neulogy Ventures poznamenal: „Priniesli sme výborný tím z Bulharska. Je to opäť ďalším dôkazom toho, že sa z Bratislavy stáva startupové centrum a že inovačný ekosystém tu nevídaným tempom neustále rastie.” Investícia od Neulogy Ventures by mala byť použitá na úplne dokončenie a vývoj produktu, a na vybudovanie stabilnej základne v Bratislave.

 

zdroj: Neulogy Ventures

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech