Nezabudnuteľné prešľapy Romany Tabák: Čvachtanie sa v Tatrách aj uctenie si smetného koša

  • Poslankyňu Romanu Tabák vylúčili z klubu OĽANO
  • Bývalá tenistka je známa aj pre svoje „trapasy"
  • Toto sú jej najznámejšie prešľapy
Romana Tabák
TASR/Jakub Kotian Súkromný archív Romana Tabák Startitup
  • Poslankyňu Romanu Tabák vylúčili z klubu OĽANO
  • Bývalá tenistka je známa aj pre svoje „trapasy"
  • Toto sú jej najznámejšie prešľapy

Poslankyňa a bývalá členka klubu OĽANO je známa grotesknými situáciami aj zvláštnymi iniciatívami. Jej pôsobenie vo farbách hnutia sa skončilo po tom, ako pri hlasovaní o väzobnom stíhaní Roberta Fica opozičného politika podržala.

Na Facebooku to oznámil poslanec Andrej Stančík slovami „omyl a hanba tohto parlamentu je konečne z klubu von“. Priznal, že hanbu cítil aj so svojimi kolegami už dva roky. Politická kariéra bývalej profesionálnej tenistky bola obohatená viacerými prešľapmi.

Poslankyňa však svojmu klubu nerobila vždy iba „hanbu“. Rozhodla sa aktívne prikročiť k téme vojnou zmietanej Ukrajiny. Pre Startitup uviedla, že sa rozhodla ponúknuť svoj byt rodine z Ukrajiny.

„Rozhodla som sa pomáhať s tým, s čím môžem. Napríklad minulý týždeň som sa rozhodla presťahovať sa z prenájmu kvôli jednej ukrajinskej rodine, pretože potrebovali akútne bývanie. Takže pomáham, kde sa dá,“ povedala poslankyňa.

Poslankyňa sa taktiež prihlásila ako dobrovoľníčka v bratislavskom centre, v ktorom vypomáhajú utečencom z Ukrajiny. „Možno ma niekam zaradia, niečo podpisovať alebo s niečím pomáhať. Uvidíme,“ uviedla Tabák.

Na druhej strane je však poslankyňa často spájaná s rôznymi trápnymi situáciami či úletmi. Niektoré z nich sme pre teba vybrali.

Tabák v horskom potoku

V lete minulého roka pridala poslankyňa na svoj Instagram fotku, na ktorej sa kúpala v tatranskom potoku. Ten patrí pod Národnú prírodnú rezerváciu Studenej doliny nachádzajúcu sa v Tatranskom národnom parku (TANAP). Poslankyňa na sociálnej sieti označila miesto za Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany.

Na tomto mieste platí zákaz kúpania, tak ako v ostatných plesách. Tabák uviedla, že si toho nebola vedomá a za svoj čin sa ospravedlnila.

„Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané,“ napísala poslankyňa na sociálnej sieti. Zároveň však uviedla, že miesto zle označila.

Kytica pri smetnom koši

Minulý rok nás opustil Milan Lasica, legendárny humorista, herec, textár aj spevák. Po jeho smrti si ho Slováci uctili mnohými spôsobmi. Pridala sa k nim aj poslankyňa Romana Tabák, ktorá sa rozhodla priniesť kyticu a sviečku pred hotel Tatra, kde sídli slávne divadlo.

Poslankyňa sa rozhodla kyticu položiť k smetnému košu s popolníkom stojacemu vedľa vchodu. Taktiež pri ňom zapálila sviečku. Pietne miesto sa v skutočnosti nachádzalo vo vnútri hotela.

Tabák proti obrannej dohode s USA

Nečakané rozhodnutie slovenskej poslankyne prišlo aj v prípade hlasovania o obrannej dohode s USA. Podobne ako pri hlasovaní o väzobnom stíhaní Roberta Fica sa aj v tomto prípade rozhodla hlasovať proti záujmom svojich ministrov. Tabák na Facebooku uviedla tri dôvody, prečo sa tak rozhodla. 

Poslankyňa očakávala „posúdenie zmluvy Ústavným súdom zo strany pani prezidentky“. V tomto rozhodnutí ju niektorí koaliční partneri podporili.

Podpredsedníčka klubu OĽANO uviedla, že šlo o osobné rozhodnutie poslankyne. Poslanec Andrej Stančík si však myslí, „že je to vyjadrenie nedôvery voči ministrovi“ a považuje to „za výraznú chybu“.

Tabák nesúhlasila ani s darovaním systému S-300

„Odovzdanie systému S-300 Ukrajine. Súhlasíte? Nesúhlasíte? Ja s týmto rozhodnutím nesúhlasím, nechcem, aby sa Slovensko zapojilo do vojenského konfliktu!Uviedla Romana Tabák na Facebooku. Poslankyňa sa týmto vyjadrením zaplietla do výmeny názorov s ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Ten z jej statusu nebol nadšený a vyzval ju, aby sa radšej držala témy tenisových rakiet. Stalo sa tak v HNtelevízii a následne aj na Facebooku.

„Toto je vojna, Romana. Už 50 dní sa Ukrajinci bránia z celých síl. A vo vojne buď pomáhame brániť napadnutú krajinu a jej obyvateľov, alebo vopcháme hlavu do piesku a pozeráme sa, ako novodobý Hitler z Moskvy útočí na nevinných a vyvražďuje celé obce. Keď prejde Ukrajinou, sme na rade my,“ napísal Naď v reakcii na vyjadrenie svojej kolegyne.

Zdroje: Facebook, Facebook/Zomri, Youtube, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá