Nezaočkuješ sa, zaplatíš. Vláda zvažuje tvrdý krok, neočkovaní by si mali platiť časť drahej liečby

  • Jana Bittó Cigániková prezradila nečakanú informáciu
  • Situácia v nemocniciach je problematická, vláda zvažuje finančnú spoluúčasť na liečbe
pjimage - 2021-12-03T100628.640
Unsplash/Olga Kononenko Unsplash/Mufid Majnun
  • Jana Bittó Cigániková prezradila nečakanú informáciu
  • Situácia v nemocniciach je problematická, vláda zvažuje finančnú spoluúčasť na liečbe

Podľa predsedníčky parlamentného zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej vláda rozmýšľa o spoluúčasti neočkovaných COVID pacientov na financovaní ich liečby. Potvrdila to v relácii televízie Joj Na hrane.

Cigániková tak reagovala na informácie zverejnené Ministerstvom zdravotníctva SR. Tie informovali o sumách za posledné tri mesiace liečba zaočkovaných a nezaočkovaných COVID pacientov. Suma pri nezaočkovaných pacientoch sa vyšplhala na 37,5 milióna eur, zatiaľ čo liečba zaočkovaných stála 2,53 miliónov eur.

„Je úplne na mieste baviť sa o spoluúčasti. Ja som to dnes navrhovala klubu SaS v spojitosti aj s ministerským klubom, aby sme toto navrhli koalícii,” povedala Cigániková. Tvrdí, že takýto krok by bol právne vymáhateľný.

Neznamená to, že by si nezaočkovaný COVID pacient musel zaplatiť celú sumu, ani podstatnú časť, ktorá by mohla byť pre jednotlivca likvidačná. Cieľom je inšpirovať sa tým, ako je je nastavená spoluúčasť napríklad pri dopravných nehodách. Cigániková považuje takúto diskusiu za férovú.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 651 767 za predchádzajúci deň pribudlo 3 719 očkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 349 713 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 1 448 ľudí. Treťou dávkou sa včera zaočkovalo 13 216 ľudí, dohromady 446 295. Informuje MZSR.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie