Nielen vlaky. V Bratislave už šľahajú plamene aj z autobusu

  • To, že na Slovensku horia vlaky nie je v poslednej dobe nič výnimočné
  • Najnovšie sa touto „chorobou“ nakazili aj autobusy
cert
DPB, ZOMRI
  • To, že na Slovensku horia vlaky nie je v poslednej dobe nič výnimočné
  • Najnovšie sa touto „chorobou“ nakazili aj autobusy

„Bezpečnosť, komfort, spoľahlivosť je cestou k zvyšovaniu podielu využívania MHD nielen Bratislavčanmi, ale aj všetkými zákazníkmi BID,“ uviedol generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban.

Avšak pri pohľade na niektoré kúsky, ktoré Dopravný podnik vysiela do mesta sa zdá, že vízia sa napĺňa len veľmi pomaly. Najnovšie o tom svedčí aj horiaci autobus vo Vozovni Jurajov dvor v BratislaveVerejná doprava v Bratislave sa pritom podľa kompetentných posunula o obrovský skok dopredu.

Dnes máme na bratislavských cestách 268 vozidiel MHD, v ktorých sa cestujúci môžu pripojiť na wifi sieť, na zastávkach máme informačné elektronické tabule a informácie o prichádzajúcich spojoch si môžeš nájsť v nových aplikáciách. Okrem toho však máme aj desiatky autobusov a električiek, starých desiatky  rokov, ktoré by v stave v akom sú, už v modernom smart city“ nemali čo hľadať.

„Cieľom DPB pre budúcnosť zostáva udržanie a zvýšenie atraktivity verejnej dopravy v Bratislave. Pre stabilizáciu tohto cieľa je potrebné zabezpečiť udržateľnú obnovu dopravných prostriedkov, ktoré spĺňajú očakávania moderného cestovania,” uviedol Dopravný podnik.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Bratislavské Krimi

Faktom však zostáva, že mnohým Bratislavčanom sa vôbec nemôžeme diviť, že sa vo veľkom nehrnú do používania verejnej dopravy. Nenadväzujúce spoje, preplnené a meškajúce autobusy či električky, nie sú práve tým najatraktívnejším lákadlom, ktoré by ich prinútilo vo veľkom presadnúť z áut do autobusov a električiek.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech