Nórska firma láka späť do Košíc ľudí, ktorí odišli za prácou do Bratislavy. Ponúka nadštandardný plat

  • Nórska spoločnosť Visma, ktorá v rámci Európy zamestnáva viac ako 8 000 ľudí, otvára svoje nové vývojové centrum v Košiciach
  • V ňom chce v najbližších rokoch zamestnať až 200 pracovníkov
l
VISMA,pexels
  • Nórska spoločnosť Visma, ktorá v rámci Európy zamestnáva viac ako 8 000 ľudí, otvára svoje nové vývojové centrum v Košiciach
  • V ňom chce v najbližších rokoch zamestnať až 200 pracovníkov

„S potešením otvárame naše nové technologické centrum v rušnom inovatívnom prostredí Košíc. Naša zákaznícka základňa rýchlo rastie a my vidíme rastúci dopyt po pokročilých technológiách aj v našich produktoch,“ hovorí CEO spoločnosti Visma Øystein Moan pre TUKE.

Nový investor je príležitosťou pre ľudí, ktorí odišli za prácou do Brna, Prahy alebo Bratislavy. „Myslím si, že nastal čas, aby východniari, ktorí odišli za prácou mimo nášho regiónu, začali zvažovať svoj návrat. Dokážeme im ponúknuť zaujímavé a dobre hodnotené IT pozície,“ dodáva Miroššay.

Jeho slová potvrdzuje a dopĺňa CEO spoločnosti Visma Øystein Moan: „Naším cieľom je byť v čele inovácií a vývoja softvéru. Aby sme to dosiahli, potrebujeme mať tie najlepšie talenty.“

Na portáli Profesia sa už objavili prvé inzeráty s ponukou práce v spoločnosti Visma.  Platové podmienky začínajú na hranici 2 000 eur v hrubom. Nové technologické centrum plánuje vytvoriť veľký tím kvalifikovaných vývojárov s využitím najnovších technológií, akými sú strojové učenie alebo robotika.

„Sami veľmi dobre vieme, že pri takýchto investíciách sú najvyššie nároky práve na kvalitných a šikovných ľudí, preto nás o to viac teší skutočnosť, že na východné Slovensko prichádza investor, ktorý hovorí o inováciách, nových technológiách a miestach s vyššou pridanou hodnotou,“ hovorí Oto Pisoň z agentúry SARIO, ktorá aktívne pracuje s novými investormi.

Vývojári budú zodpovední za niekoľko inovačných projektov, budú mať príležitosť zapojiť sa do medzinárodných a miestnych kompetenčných skupín, absolvovať školenia a certifikácie v oblasti nových technológií a zúčastňovať sa konferencií po celom svete.

„Ukazuje sa, že naša cieľavedomá spolupráca s agentúrou SARIO a univerzitami prináša pozitívne výsledky,“ hovorí Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley, združenia, ktoré dlhodobo rozvíja IT sektor v regióne.

Príchod spoločnosti ho teší najmä preto, že ide o nový typ spoločnosti. „Visma vyvíja vlastné produkty, ktoré zároveň predáva. Veľká väčšina IT spoločností pôsobiacich v tomto regióne pracuje na produktoch pre svojich zákazníkov. Naše IT prostredie však potrebujeme viac diverzifikovať, aby bolo rozmanitejšie a dokázalo prilákať ďalšie talenty.“

Nové centrum, ktoré bude vybudované v Košiciach, je súčasťou strategickej investície spoločnosti v oblasti inovácií. Tím vývojárov v tomto regióne bude zameraný na vytváranie inovatívneho cloudového softvéru pomocou nových technológií, ako je umelá inteligencia a robotika.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech