Nová iniciatíva chce pomôcť mladistvým obetiam sexuálneho zneužívania na internete

  • Web stalosato.sk prináša jednoduchú, ale cielenú pomoc obetiam sexuálnych predátorov na internete
  • Účelom stránky je ponúknuť pomoc a rady tým, ktorí zažili tento typ násilia
BeFunky-collage-2
Unsplash
  • Web stalosato.sk prináša jednoduchú, ale cielenú pomoc obetiam sexuálnych predátorov na internete
  • Účelom stránky je ponúknuť pomoc a rady tým, ktorí zažili tento typ násilia

Nová internetová stránka stalosato.sk by mala pomôcť detským a tínedžerským obetiam sexuálneho zneužívania na internete. Ako ďalej agentúru SITA informovali zástupcovia internetovej poradne pre mladých IPčko.sk, účelom stránky je ponúknuť pomoc a rady tým, ktorí zažili tento typ násilia a cielenej manipulácie zo strany staršej osoby.

„Web stalosato.sk prináša jednoduchú, ale cielenú pomoc obetiam sexuálnych predátorov na internete. Sprevádza mladého človeka možnosťami, ako zastaviť online grooming, špecifickú formu sexuálneho zneužívania a manipulácie. Prináša konkrétne možnosti, ako o týchto nepríjemných skúsenostiach otvoriť rozhovor s rodičom alebo s blízkym dospelým, ako povedať predátorovi nie, ako sa na internete chrániť, ako osloviť o pomoc linky dôvery a ďalších odborníkov a ako kontaktovať políciu,“ uviedla v tejto súvislosti psychologička Lenka Nemcová.

A JE TO TU!Dnes robíme ďalší krok na ceste pomoci deťom a mladým ľuďom.Vy, ktorí nás poznáte viete, že nám veľmi…

Gepostet von IPčko am Mittwoch, 19. Februar 2020

Užitočné rady a informácie

Web podľa nej motivuje obeť nezostávať s týmito traumatickými skúsenosťami sama alebo sám, pretože téma sa rovnako dotýka aj chlapcov. Zároveň prináša rady a informácie aj pre rodičov a odborníkov.

Popri novej stránke pripravuje poradňa IPčko.sk aj osvetovú kampaň, do ktorej sa plánujú zapojiť aj viacerí influenceri. „V najbližších týždňoch predstavíme aj metodický materiál pre učiteľov, psychológov, ako s témou online groomingu pracovať v školách. A určite pripravíme návod aj pre rodičov, ako o začínajúcej sexualite hovoriť v rodine,“ povedal psychológ Marek Madro.

Internetová linka dôvery pre mladých ľudí IPčko.sk existuje od roku 2012 a prostredníctvom chatu a emailu poskytla viac ako 137-tisíc odborných konzultácií mladým ľuďom, ktorí sa na nich obracajú napríklad s pocitmi samoty, úzkosti, myšlienok na samovraždu, problémami v partnerských vzťahoch a v rodinách. Za minulý rok IPčko poskytlo pomoc mladým ľuďom 25-tisíc krát.

Zdroje: SITA, stalosato.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá