Nová laserová 3D tlačiareň od Glowforge dokáže vytvárať objekty z dreva, látky a kože

  • Zabudni na všetko, čo vieš o konvenčných 3D tlačiarňach, pretože spoločnosť so sídlom v Seattli, Washington práve predstavila niečo, čo vyzerá ako budúca generácia 3D konštruovania.
image_1446497325.jpeg
  • Zabudni na všetko, čo vieš o konvenčných 3D tlačiarňach, pretože spoločnosť so sídlom v Seattli, Washington práve predstavila niečo, čo vyzerá ako budúca generácia 3D konštruovania.

 

Menom Glowforge, tento revolučný nový stroj zahadzuje bežný model 3D tlače s prísadami a namiesto toho z dodaného materiálu produkty reže za účelom výroby takmer všetkého, čo si zmyslíš. Chceš si navrhnúť vlastnú koženú peňaženku? Stačí dať do tlačiarne kus kože, ktorú chceš použiť, nahrať požadovaný návrh na web Glowforge alebo do appky v smartfóne a je to! Tlačiareň dokonale vyreže tvoj návrh do kože a zároveň v tvare, ktorý sa ľahko zloží na peňaženku. Možnosti sú obmedzené len tvojou fantáziou.

 

 

Vzhľadom k tomu, že laserová 3D tlačiareň Glowforge využíva namiesto tradičného aditívneho procesu výroby (vtedy sa materiál pridáva) subtraktívny (pri ňom sa materiál odoberá), zoznam kompatibilných materiálov je takmer nekonečný. Okrem spomenutej kože to môže byť aj drevo, látka, plsť, akryl, papier a veľa ďalších. Po umiestnení materiálu do tlačiarne, začne Glowforge vyrezávať produkt pomocou neuveriteľne presného lasera. V demonštračnom videu spoločnosť tvrdí, že laser dosahuje presnosť až do šírky ľudského vlasu.

 

 

Okrem inovatívneho hardvéru, ktorý sa nachádza v tejto tlačiarni, kompatibilný softvér umožňuje aj amatérskym umelcom vytvárať úžasné projekty. Či už to budú nahrané obrazové súbory, ručne maľované náčrtky, alebo jedna z mnohých dostupných šablón a vzorov od Glowforge, tlačiareň je schopná pracovať s takmer čímkoľvek. Navyše, používatelia majú možnosť prispôsobiť alebo vytvoriť nové obrázky a šablóny prostredníctvom webovej aplikácie Glowforge, alebo ich smartfónu. Ak použitie počítačového programu nie je zrovna vhodné, tlačiareň má schopnosť analyzovať kreslené obrázky, potom materiály zodpovedajúcim spôsobom vyreže alebo vyleptá.

 

 

Po obmedzenú dobu ponúka Glowforge na všetky tri dostupné modely svojich 3D laserových tlačiarní zľavu neuveriteľných 40 percent. Tá je obzvlášť ohromujúca pre tých, ktorí uvažujú o Glowforge Pro modeli, ktorý je najdrahší a bežne sa predáva za 8 000 dolárov, ale pre tých čo si ju predobjednajú bude cena len 4 795 dolárov. Spoločnosť tiež oznámila, že vopred objednané modely plánuje začať dodávať v Decembri, čo znamená že spolu s časom prepravy by to mohol byť pekný darček na uvítanie Nového roka. O to viac ak si dáš  novoročné predsavzatie – byť viac kreatívny.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK