Nové video odkrýva záplavu emócií, ktoré Elon Musk prežíval počas pristátia rakety Falcon 9

  • V situáciách ako je táto, človek len ťažko zadrží emócie.
muskcover
  • V situáciách ako je táto, človek len ťažko zadrží emócie.

Keď sa Elon Musk objaví na verejnosti, má celkom uvoľnené vystupovanie. V čerstvo uverejnenom videu však odkrýva jeho skutočné pocity. Takmer 4 minútové video zachytáva pristátie rakety Falcon 9 na pobreží Floridy v Atlantickom oceáne. Najskôr bolo problémové počasie, dlho očakávaný štart rakety Falcon 9 bol odložený. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a pred rokom raketa spoločnosti SpaceX konečne úspešne pristála na plávajúcej plošine.

emzdroj:jalopnik.com
Pôsobivý nočný štart sledovali státisíce divákov, avšak nie menej pôsobivé bolo aj samotné pristátie. Najskôr pohľad na plávajúcu plošinu následne rozžiarené okolie od ostrej žiary plameňov a pracujúcich motorov.

em2

zdroj:jalopnik.com

V zápätí však žiara pominula a z nej sa vynoril prvý stupeň rakety stabilne stojaci na vyklopených pristávacích nohách. Táto udalosť bola naozaj kvalitne zdokumentovaná. Fotky z každého uhla, videá vysokej kvality ale aj tak tomu niečo chýbalo. Nemali sme možnosť vidieť reakciu samotného tvorcu projektu, Elona Muska.

em3

zdroj:jalopnik.com
Našťastie je tu National Geographic, ktorý zdokumentoval smŕšť emócií, ktoré Musk prežíval počas veľkolepého pristátia. Bolo tam všetko, od viditeľnej úzkosti až po enormnú radosť. Najskôr Musk prežíval naozaj intenzívny pocit paniky, keď sa na okamih zdalo, že je všetko pokazené a projekt je v koncoch. Sám sa vyjadril, že v jednom momente si naozaj myslel, že raketa jednoducho vybuchla a je koniec. Neskôr sa však ukázalo,že zvuk ktorý si Musk splietol vydávali nažhavené motory.

Ako náhle sa však Falcon 9 dostal na pristávaciu plošinu SpaceX, Musk sa musel držať, aby nezačal kričať od radosti, že raketa naozaj stojí. So vzrušením dieťaťa následne začal bežať priamo k rampe, aby všetko videl na vlastné oči. Ľudstvo sa možno vyvinulo na tejto planéte, ale nikdy nám nebolo predurčené na tejto planéte zostať. Aj podľa Muska je naším cieľom šíriť sa po celej galaxii, osídľovať iné planéty a vytvoriť tak medzihviezdnu civilizáciu. Nezostáva nám nič iné len sa tešiť na ďalšie hodnotné video. Je možné, že bude zachytávať príchod na inú planétu, ktorou bude pravdepodobne Mars.

zdroj:theverge.com zdroj titulnej fotografie:online–news.com/ibtimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech