V novom Painte sa budeš môcť hrať aj s 3D objektami

  • Microsoft konečne prichádza s novým Skicárom.
collagepaint
  • Microsoft konečne prichádza s novým Skicárom.

Microsoft pracuje na novej verzii grafického programu Paint pre Windows 10. V slovenskej verzii ho odjakživa poznáme ako „Skicár„. Hoci od prvej verzie sa prakticky nezmenil, teraz spoločnosť prichádza s úplne novou prepracovanou verziou. Užívateľ WalkingCat na Twitteri odhalil, ako bude appka vyzerať a je jasné, že je navrhnutá pre Windows 10.

Aplikácia obsahuje všetky známe funkcie, ktoré dobre poznáme a naviac bude podporovať aj 3D objekty – ideálny doplnok pre „holoobjektívy“. Zdá sa, že Paint má k dispozícii veľa nástrojov, ktoré pomáhajú „umelcom“ vytvárať 3D objekty a maľovať štetcami priamo na ne. Na videu môžeš vidieť, že dotykové tlačidlá ľahko reagujú a celkovo celý program sa zdá byť intuitívny a „user-friendly“.

Prvé signály, že Microsoft buduje aplikáciu tohto druhu sa objavili už v máji vo forme screenshotov. Zdá sa, že aplikácia odvtedy značne pokročila. Momentálne to vyzerá na testovanie alfa verzie a vzhľadom na videá, sa môžeme na hotový Paint tešiť už čoskoro.

Videá vyšli na svetlo sveta iba pár hodín po tom, čo Microsoft ohlásil špeciálny event v New Yorku koncom tohto mesiaca. Všetci očakávajú, že sa tam chystá predstaviť nové zariadenie. Šíria sa zvesti, že by malo ísť o all-in-one desktopový počítač, zameraný predovšetkým na kreatívcov, čiže softvér aj hardvér, ktorý vylepší „stylus“ a dotykové funkcie.

Nová aplikácia Paint hrá tomuto plánu do karát.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: koláž

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech