Nový ESET Smart Security 9 ohúril aj svetových expertov

  • Kvalita softvéru Eset Smart Security 9 ohúrila aj svetových expertov.
image_1443539336.png
  • Kvalita softvéru Eset Smart Security 9 ohúrila aj svetových expertov.

 

Eset dnes vydáva nové bezpečnostné riešenia pre domácich používateľov s operačným systémom Windows: ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9. Obe majú kompletne prepracované používateľské rozhranie, ESET Smart Security 9 zároveň obsahuje nový nástroj na ochranu bankových transakcií a internetových platieb.

ESET prepracoval svoje bezpečnostné produkty tak, aby zvýšil ich použiteľnosť a výkon a zároveň nezvyšoval záťaž systému, na ktorom riešenia bežia. Oba produkty sú kompatibilné s Windows 10, najnovším operačným systémom spoločnosti Microsoft.

 

 

Okrem technológií, ktoré chránia zákazníkov pred internetovými hrozbami, obsahuje ESET Smart Security 9 aj novú Ochranu online platieb. Táto vlastnosť zabezpečuje používateľov zvolený internetový prehliadač, aby bola chránená každá online transakcia. Funkcia sa pri používaní internet bankingu spúšťa automaticky.

 

Dopyt po takejto vlastnosti vzišiel z celosvetovo rastúceho používania internetového bankovníctva, čo z tejto služby spravilo cieľ kyberkriminálnikov. „ESET produkty sú vyvíjané s viacvrstvovým prístupom, ktorý chráni používateľov pred rôznymi typmi hrozieb na rozličných úrovniach. Pozorujeme konštantný nárast škodlivého kódu, ktorý útočí na bankové a finančné informácie a operácie. Napriek tomu, že máme zavedenú technológiu, ktorá dokáže tento malware blokovať, vytvorili sme kompletne novú vlastnosť, ktorá zlepší zážitok našich zákazníkov a zabezpečí ich online platby na úplne inej úrovni,“ hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

 

 

ESET Smart Security 9 taktiež obsahuje overené technológie ako Ochranu pred botnetmi, Exploit Blocker a Štít zraniteľností. Tieto a mnohé iné sú detailnejšie opísané na technologickej stránke ESETu. Ochrana pred Botnetmi zabezpečuje používateľov počítač pred tým, aby sa ho vzdialene zmocnil útočník a použil ho ako súčasť siete infikovaných počítačov na nekalú činnosť. Exploit Blocker je vytvorený na posilnenie aplikácií v používateľovom systéme, v ktorých sa často objavujú zraniteľnosti. Ide napríklad o internetové prehliadače, PDF čítačky, e-mailoví klienti alebo komponenty Microsoft Office. Oproti tomu Štít zraniteľností zlepšuje detekciu známych zraniteľností na sieťovej úrovni.

 

Softpedia.com, spravodajský web a zároveň download stránka, dala ESET Smart Security 4,5 hviezdičiek z piatich.„ESET je známy veľmi dobrými výsledkami v detekcii vírusov, rýchlosti skenovania a využitia zdrojov. Smart Security robí česť svojmu menu, používateľom poskytuje viacero vrstiev zabezpečenia pred internetovými hrozbami pri používaní webu alebo keď iným používateľom prideľujú práva do svojho počítača,“ uzatvára Softpedia svoje hodnotenie.

 

„Od našej komunity Beta testerov a nezávislých testovacích laboratórií sme získali veľmi dobrú spätnú väzbu na výkon nových produktov a ich vlastnosti,“ hovorí Eduard Kesely, produktový manažér spoločnosti ESET. „Sme nadšení pozitívnym prijatím. Potvrdzuje to pozitívne výsledky našich interných testov. Veríme, že ESET Smart Security 9 a ESET NOD32 Antivirus 9 budú našim zákazníkom aj naďalej poskytovať vysokú úroveň ochrany bez toho, aby spomaľovali ich systém, čím im umožnia užívať si internet bez konštantných obáv pred hrozbami,“ dodáva Kesely.

 

zdroj: eset.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech