Novým členom tímu slovenského AeroMobilu je skúsený Meir Arnon

  • AeroMobil, jeden z popredných hráčov v osobnej leteckej doprave zameraný na vývoj lietajúcich vozidiel, rozšíril svoju Advisory Board (Radu poradcov) o piateho člena
1200x1200
AeroMobil
  • AeroMobil, jeden z popredných hráčov v osobnej leteckej doprave zameraný na vývoj lietajúcich vozidiel, rozšíril svoju Advisory Board (Radu poradcov) o piateho člena

Meir Arnon tak doplnil skupinu skúsených odborníkov so silným technickým, trhovým a investičným zázemím z automobilového aj leteckého priemyslu. Meir Arnon bude podporovať najmä fund-raisingové aktivity s celým radom investorov a rozvoj partnerstiev s kľúčovými technologickými hráčmi v oboch sektoroch. S jeho neoceniteľnými schopnosťami bude Advisory Board naďalej podporovať rozvoj spoločnosti AeroMobil ako lídra v oblasti osobnej leteckej dopravy.

Meir Arnon v roku 1988 založil spoločnosť Focus Capital Group (FCG) a v súčasnosti pôsobí ako jej predseda a výkonný riaditeľ. FCG realizovala mnohé investície a transakcie v spolupráci so spoločnosťami Fortune 100. Získavala verejne obchodované spoločnosti a zabezpečila ich predaj strategickým hráčom v rôznych odvetviach – komunikačné zariadenia, ťažké stroje, mobilita, potravinársky, automobilový a energetický priemysel. Aktuálne je Meir Arnon predsedom spoločnosti Vulcan-Volta a členom predstavenstva niekoľkých start-upových podnikov z automobilového priemyslu a oblasti mobility.

Pred založením spoločnosti FCG sa Meir Arnon podieľal na založení spoločnosti New Dimension Software Co., ktorej predsedal. Tá sa neskôr stala verejnou na burze NASDAQ a kúpila ju spoločnosť BMC Software. Meir Arnon spolupracoval s mnohými poprednými automobilovými výrobcami ako GM, Ford, Renault, Delphi či Lear.

„AeroMobil je jednou z najinovatívnejších spoločností v oblasti osobnej leteckej dopravy zameranej na vývoj lietajúcich vozidiel. Hĺbka vedomostí a skúseností tímu sa len ťažko porovnáva s inými začínajúcimi spoločnosťami z tohto odvetvia. Spôsob, akým spoločnosť AeroMobil spája to najlepšie z automobilového a leteckého priemyslu, vedie k jedinečným poznatkom. To jej umožňuje vyrábať vozidlá, ktoré sú bezpečnejšie, efektívnejšie a tiež šetrnejšie k životnému prostrediu, a ktoré môžu v nasledujúcich rokoch fungovať v rámci existujúcej infraštruktúry. Čo sa týka technológie a certifikácie lietajúcich vozidiel, AeroMobil stojí v popredí vývoja,“ povedal Meir Arnon pri vstupe do Advisory Boardu AeroMobilu.

Meir Arnon je aktívnym občianskym lídrom a členom organizácie YPO, v ktorej pomáhal zakladať izraelskú, monackú a ruskú časť a podporil množstvo jej aktivít po celom svete. Je členom predstavenstva Izraelského inštitútu pre inovácie a spoluzakladateľom a predsedom organizácie EcoMotion – neziskovej globálnej interdisciplinárnej komunity, v ktorej pôsobí viac ako sedemtisíc inovátorov a podnikateľov zameraných na inteligentnú mobilitu a alternatívne palivá. Získal tituly B.Sc. na univerzite Technion – Izraelský technologický inštitút, MBA na INSEAD a PPL na HBS.

Meir Arnon vstúpil do spoločnosti AeroMobil po uvedení technológie a konceptu eVTOL, ktoré boli spoločnosťou predstavené začiatkom roku 2018. Spoločnosť AeroMobil sa zaviazala k ambicióznej vízii transformácie osobnej leteckej dopravy a čoskoro, začiatkom roka 2019, začne testovať ďalší prototyp svojho lietajúceho vozidla. Cieľom spoločnosti je zjednodušiť prístup k osobnej leteckej doprave tak, aby z nej mohol mať prospech každý, zvýšiť osobnú slobodu a zabrániť ďalšiemu preťažovaniu miest. Týmto reflektuje na rastúci konsenzus v leteckom a automobilovom priemysle, ktorý uznáva, že mobilita sa mení na službu s dôrazom na zlepšenie toku dopravy, bezpečnosti a  environmentálnej zodpovednosti.

„Sme radi, že môžeme spolupracovať práve s Meirom Arnonom. Jeho odborné znalosti a angažovanie ďalších technologických partnerov z oblasti inteligentnej mobility a autonómnej prevádzky podporia náš ďalší vývoj. Spolupráca prichádza v čase, kedy sa zvyšuje povedomie o lietajúcich autách a osobnej leteckej doprave, a kedy technológie vytvárajú nové možnosti a pretvárajú osobnú slobodu a mobilitu. Vieme, že letecké aj automobilové spoločnosti sa v tomto sektore usilujú o vytvorenie štandardov a sme presvedčení, že aj vďaka Meirovi Arnonovi môžeme spolupracovať so strategickými hráčmi v oboch odvetviach a vytvoriť dôveryhodnú predstavu o mobilite v osobnej leteckej doprave ako službe.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech