Oblečte sa od hlavy po päty so Šatníkovom !

  • Šatníkovo je nový internetový portál a slúži na predaj a kúpu oblečenia a doplnkov. Šatníkovo nielen že spája ľudí, ktorí chcú predať a ľudí, ktorí chcú kúpiť, ale prináša aj niekoľko funkcií ktoré celý proces kúpy a predaja robia jednoduchším a prehľadnejším.
image_1425630555.jpeg
  • Šatníkovo je nový internetový portál a slúži na predaj a kúpu oblečenia a doplnkov. Šatníkovo nielen že spája ľudí, ktorí chcú predať a ľudí, ktorí chcú kúpiť, ale prináša aj niekoľko funkcií ktoré celý proces kúpy a predaja robia jednoduchším a prehľadnejším.

 

Šatníkovo, projekt zameraný na oblečenie a doplnky. Lologicky by sa dalo očakávať, že za takýmto projektom bude stáť žena, opak je však pravdou. Autorom Šatníkova je Štefan Krajník, študent TUKE, ktorý má rád programovanie a kódenie.

 

Štefana na vytvorenie Šatníkova inšpirovali jeho kamarátky, ktoré módne vychytávky hľadali prostredníctvom rôznych facebookovských skupín. Šatníkovo nadviazalo na tento spôsob predaja a kúpy a prienieslo jeden ucelený priestor, kde sa stretáva ponuka a dopyt. Do celého procesu kúpy a predaja prináša jednoduchosť a hlavne prehľadnosť a tiež niekoľko funkcií navyše, vďaka ktorým nebudete túto stránku navštevovať len za účelom nakupovania. Šatníkovo by sa dalo označiť aj ako online nakupovanie s benefitmi.

Šatníkovo sa aktuálne rozbieha a jeho zakladateľ by aj touto cestou rád našiel niekoho na spoluprácu, keďže mu práca začína prerastať cez hlavu.

O začiatkoch Šatníkova a aj jeho výhodách mi porozprával Štefan Krajník, jeho zakladateľ. 

 

Ahoj, začnime pekne od začiatku. Čo je Šatníkovo, koho to bol nápad ?

Šatníkovo je internetový bazár na predaj oblečenia a doplnkov. Šatníkovo som založil ja sám (Štefan Krajník), a zatiaľ na tom aj sám pracujem.

 

Čo Ťa viedlo k vytvoreniu Šatníkova?

Nápad vznikol tak, že som videl ako kamarátky na Facebooku predávajú veci v rôznych skupinách a zdalo sa mi to dosť chaotické. Povedal som si, prečo to nedať všetko na jedno miesto, kde by mal predávajúci aj kupujúci svoj účet.

Od začiatku som mal predstavu, na základe ktorej som Šatníkovo tvoril, že predávajúci by získavali od kupujúcich nejaké hodnotenie, feedback, a tak by poskytli informácie aj ďalším kupujúcim o dôveryhodnosti predávajúceho.

 

Ako chceš Šatníkovo odlíšiť od iných podobných portálov? Prečo by si zákazníci mali vybrať Šatníkovo a nie napríklad Bazár alebo Bazoš?

Podľa mňa je Šatníkovo podstatne odlišné od Bazošu, mne sa to práveže na Bazoš vôbec nepodobá. Ja Bazoš pokladám za portál vhodný na jednorazový predaj. Šatníkovo, na druhej strane, ponúka predajcom účet, z ktorého môžu predávať opakovane a pravidelne. To je veľká výhoda Šatníkova oproti iným internetovým bazárom. Ďalšia vec je, že Šatníkovo nemá byť iba online bazár, ale komunita ľudí zameranána módu, preto sa pripravujú aj ďalšie funkcie webu, ktoré prinesú užívateľom nové možnosti.

V Šatníkove má predajca svoj účet, kde si ho zákazníci môžu nájsť a môžu vidieť jeho aktivitu. Ponúkam tiež  priamu komunikáciu medzi predajcom a kupujúcim prostredníctvom Šatníkova, kým na Bazoši to prebieha emailom alebo cez telefón.

 

Ako Šatníkovo teda funguje?

Predávajúci aj kupujúci majú na Šatníkove vytvorený svoj účet, ktorý opakovane používajú. Kupujúci môže sledovať aktivitu predávajúceho a prostredníctvom spätnej väzby, ktorú kupujúci nechajú predávajúcemu a ďalší kupujúcisi tak môže overiť dôveryhodnosť konkrétneho predávajúceho. Predávajúci si môžu na základe pozitívnej spätnej väzby budovať dobré meno a dôveryhodnosť u kupujúcich.

Šatníkovo zabezpečuje priamu komunikáciu medzi predajcom a kupujúcim, a nie cez súkromné emaily, ako to je na niektorých iných portáloch. Ak si kupujúci nájde niečo čo sa mu páči, klikne na Mám záujem, čím sa otvorí konverzácia s predajcom ohľadom tej vybranej veci. Ak má kupujúci záujem o viac vecí od jedného predajcu, bude viesť samostatnú konverzáciu ohľadom jednej veci, čím sa predíde nedorozumeniam a prináša to prehľadnosť.

 

Ďalej v Šatníkove funguje Fórum, čo je akási verejná diskusia, kde každý užívateľ môže napísať napríklad čo konkrétne hľadá/predáva a ktokoľvek prihlásený môže reagovať. Alebo sa Fórum môže využiťaj na iné diskusie, ak niekto potrebuje napríklad poradiť čo si obliecťna svadbu alebo aj na tému lásky a vzťahov.

 

To znie skutočne dobre. Je ešte niečo extra čo Šatníkovo prináša svojim zákazníkom?

Súčasťou Šatníkova je ešte Magazín, ktorý slúži na to aby užívatelia mohli na stránke tráviť viac času. Magazín ešte nefunguje na 100%, mali by tam byť zaujímavé lifestylové články a články o móde. Magazínu sa popri inej práci, ktorúsi stránka vyžaduje nestíham venovať tak ako by sa patrilo, a preto by som potreboval niekoho, kto by sa tomu systematicky venoval. Napríklad blogerky, ktoré by prispievali a šéfredaktorku, ktorá by to mala celé pod palcom. 

 

Ako sa v Šatníkove vytvárajú kontá?

Zatiaľ sa dá prihlasovať len prostredníctvom Facebooku. Ale zrejme sa to zmení, keďže som mal pár žiadostí aby bola aj iná možnosť na prihlasovanie.

 

Takže aktuálne pracuješ na Šatníkove sám?

Áno, zatiaľ som na to sám. Aktuálne hľadám ľudí na spoluprácu. Zatiaľ v podstate kohokoľvek, kto by mal záujem na tom pracovať.

Ja riešim  primárne developement, teraz som začal robiť appku na iPhony a Ipady, tak tej práce je na mňa už ozaj dosť. Tak by som potreboval najmä niekoho na marketing, grafiku, na programovanie možno na Android.

 

Aké sú geografické plány so Šatníkovom?

Najskôr samozrejme Slovensko, Česko. Ale najskôr musím mať úplne funkčný a vyskúšaný model a potom môžem uvažovať aj nad rozširovaním do zahraničia.

 

Štefanovi ďakujem za rozhovor a prajem veľa šťastia!

 

Zdroj: satnikovo.sk, playbuzz.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech