Oblek od tejto značky dokonale pozná tvoj životný štýl a hudobné preferencie

  • Tohtoročná letná svadobná sezóna vrcholí
  • V kurze sú odvážnejšie strihy a farby oblekov
  • Spoločnosť Eison Triple Thread vyrába obleky pomocou umelej inteligencie na základe hudby, ktorá sa ti páči
O0
Eison Triple Thread
  • Tohtoročná letná svadobná sezóna vrcholí
  • V kurze sú odvážnejšie strihy a farby oblekov
  • Spoločnosť Eison Triple Thread vyrába obleky pomocou umelej inteligencie na základe hudby, ktorá sa ti páči

Letná svadobná sezóna je v plnom prúde a moderní džentlmeni siahajú po odvážnejších strihoch a farbách.

Spoločnosť Eison Triple Thread, ktorá sa zaoberá šitím oblekov na mieru, čelí viacerým výzvam. Musí brať do úvahy príležitosť, na ktorú je oblek určený, typ postavy, preferencie a ďalšie relevantné faktory. Konkurencia v tomto odvetví je veľká, a preto sa spoločnosť rozhodla vystúpiť z davu a vytvorila FITS – webovú aplikáciu, pomocou ktorej si klienti vytvárajú personalizované obleky na základe ich životného štýlu a hudobných preferencií.

Zakladateľom a CEO spoločnosti je Julian Eison, ktorému rodičia vštepili cit pre to, že ak sa ide niekam odprezentovať, musí dať do toho všetko, aby zapôsobil najlepšie ako sa len dá. Po šiestich rokoch vo sfére private equity, kde mal možnosť vidieť tok technológií zo strany kúpy ako aj predaja, sa rozhodol skombinovať jeho lásku k móde so záujmom o technológie. V roku 2014 založil spoločnosť Eison Triple Thread z garáže svojho domu v San Franciscu ako alternatívu ku kúpe oblekov v konvenčných kamenných predajniach.

O rovnaký cieľ sa pokúsilo aj mnoho ďalších spoločností (Indochino, Bonobos and Stitch Fix), a to ešte pred Eisonom. Jeho prístup sa však odlišuje v tom, že využíva umelú inteligenciudáta zo Spotify. Podľa Eisonových slov je hudba vo väčšine prípadov jadrom nášho každodenného života, nepozná žiadne hranice a odhaľuje niečo o nás, o čom ani nemusíme vedieť, ale vysielame to do svojho okolia.

Do aplikácie FITS sa prihlásiš pomocou svojich prihlasovacích údajov na Spotify a vyplníš kvíz svojho životného štýlu. Tento kvíz zahŕňa oblasť kde pracuješ, aký je tam dress code, ako tráviš svoj voľný čas a aké slovo ťa najlepšie vystihuje. Na základe týchto údajov sa začnú generovať dáta.

Zatiaľ čo si ty lámeš hlavu nad tým, aby si najlepšie vystihol svoju osobnosť, FITS si prechádza tvoje dáta zo Spotify a zisťuje aký žáner počúvaš, kde a ako dlho. Tento proces zaberie približne 15 minút. Akonáhle vyplníš kvíz, aplikácia ti ponúkne zoznam outfitov, ktoré sa na základe tebou vložených údajov, k tebe najlepšie hodia. Keď si vyberieš jeden z ponúkaných outfitov, aplikácia ťa môže vyzvať vyplniť niekoľko ďalších podrobností ako napríklad počet a štýl gombíkov na saku, farba gombíkov, látka a farba podšívky saka, štýl pásu na nohaviciach a ďalšie dôležité detaily.

Po týchto rozhodnutiach sa budeš musieť zmerať. Buď doma alebo môžeš zájsť priamo do Eison štúdia, kde ťa zmerajú profesionáli, taktiež si zaznamenajú tvoj postojpozíciu paží na bokoch trupu. Je dôležité, aby ti oblek dokonale sedel.

Ušitie obleku trvá približne dva týždne, ale nie je to len obyčajný kus oblečenia z vešiaka nejakého obchodu, ale unikát navrhnutý práve pre teba na základe tvojho životného štýluhudobnému vkusu. Hodí sa len tebe, pretože je vyrobený na mieru, ako bonus ti umelá inteligencia poradí aké farby oblečenia si nekupovať a naopak, ktoré sa k tebe hodia. Šikovné, všakže?

Zdroj: CNN Tech

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK