Obľúbené bistro Bratislavčanov má zlé správy. Plán nevyšiel, sťahovanie sa nekoná

  • Bistro Žufaňa pred časom oznámilo, že bude zatvárať
  • Tri autorky myšlienky sympatickej raňajkárne sa túžili presťahovať do väčších priestorov
  • Všetko však nakoniec dopadlo inak, než očakávali
45563929_304935776793016_4542376750660252066_n
Instagram/zufanabistro
  • Bistro Žufaňa pred časom oznámilo, že bude zatvárať
  • Tri autorky myšlienky sympatickej raňajkárne sa túžili presťahovať do väčších priestorov
  • Všetko však nakoniec dopadlo inak, než očakávali

Ešte v novembri fanúšikov vychýreného bratislavského bistra Žufaňa vystrašila informácia o tom, že ich obľúbený podnik bude zatvárať a prosí zákazníkov o pomoc. Kris­tína, Eva a Jana si totižto zmysleli, že ich bistro praskajúce vo švíkoch chcú oživiť a presťahovať sa do väčších priestorov.

Nie otvoriť novú, ďalšiu prevádzku a ani súčasné priestory zväčšiť, ale presťahovať sa. Našli miesto, vytvorili podrobný plán pomyselného boja a vydali sa na cestu získavania potrebných financií. Akciu spustili vďaka crowdfundingovej kampani na portáli StartLab, kde za príspevok ponúkali fanúšikom recepty na svoje obľúbené pochúťky, bezodnú šálku kávy, či špeciálny odznak, s ktorým si celý rok budeš môcť objednať chlieb vo vajci aj bez toho, aby sa nachádzal v jedálničku. Kreatívne všakže? (Viac si prečítaj TU).

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Instagram/zufanabistro

Po tom, ako sa však kampaň blížila ku koncu a z potrebných 30 000 eur na kompletnú rekonštrukciu nových priestorov sa vyzbierať nepodarilo. Dievčatá vyzbierali „len“ bezmála 18 000 eur, no s výsledkom boli nadmieru spokojné.

Kristína Kissová pre Startitup povedala: „S vý­sled­kom sme sa­moz­rejme spo­kojné, po­držalo nás v roz­ho­du­jú­cej chvíli veľké množ­stvo na­šej ro­diny, najb­liž­ších pria­te­ľov, ka­ma­rá­tov a hostí. Je to za­vä­zu­júce a dáva nám to aj dô­vod pra­co­vať ďa­lej. Fi­nan­cie vy­uži­jeme na­ozaj na novú, nov­šiu pre­vádzku, tak ako sme avi­zo­vali. Dva me­siace in­ten­zívne pra­cu­jeme na pro­jekte s pra­cov­ným náz­vom Žu­faňa 0.2 a ide­álne do pol­roka bu­deme sú­časnú pre­vádzku sťa­ho­vať cez cestu v rámci Du­lovho ná­mes­tia.“ Sťahovanie sa však nakoniec nekoná a Žufaňa vo svojom blogu aj vysvetlila prečo.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Instagram/Zufanabistro

Za všetko môže tak trochu naša slovenská byrokracia (výsledky ankety byrokratický nezmysel roka nájdeš TU), ale tiež ľudská povaha. Keďže Žufaňa si vybrala svoje nové miesto pre priamo pod bytovým domom a na to, aby tu mohla sídliť gastroprevádzka, je potrebná väčšina hlasov majiteľov bytov. Tie sa dievčatám nepodarilo vyzbierať hneď z niekoľkých dôvodov.

Obyvatelia sa boja hluku, zníženia hodnoty nehnuteľnosti, zablokovaných parkovacích miest. Samotné zbieranie podpisov bolo pre nich malou nočnou morou a naplno sa konfrontovali s rôznymi charaktermi obyvateľov. Plán teda nevyšiel a dievčatá túto malú prehru prijímajú pokojne.

„Napadla vás iste otázka, najmä všetkých našich podporovateľov z crowdfundingovej kampane, ako zužitkujeme zozbierané peniaze. Urobíme zodpovedne to, čo sme plánovali. Pokúsime sa všetko to, o čom sme snívali v novom priestore dosiahnuť rekonštrukciou. Celé to nakreslíme nanovo, nadstavbou podlažia v zázemí vytvoríme sklady a … nechaj sa prekvapiť. Aktuálne sme v rokovaní so súčasnými majiteľmi priestoru. Náš plán je rekonštruovať najneskôr počas apríla, všetko sa včas dozvieš,“ píše Žufaňa.

Zdroj: zufana.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech