Obyčajná škridla, drevo či kameň? OMYL!

  • Uhádneš, na čo sa pozeráš?
invisible-solar-rooftile
  • Uhádneš, na čo sa pozeráš?

Revolúcia v podobe solárnych panelov, ako sa patrí. Konečne solárne panely, ktoré budú vyzerať prirodzene a krásne. Spoločnosť Dyaqua sa rozhodla vypočuť prosby ľudí, ktorí sú za to, aby boli ekologickí, no zároveň majú určitú víziu toho, ako by mal ich vysnívaný domov vyzerať. Doba je neuveriteľne pokroková a vyzerá to tak, že solárne panely Dyaqua sú niečo, z čoho bude mať radosť nielen vlastník nehnuteľnosti, ale aj okolie.

dyaqua-invisible-solar-concrete-brick

Dyaqua prišla so solárnymi panelmi, ktoré vôbec nevyzerajú ako klasický solárny panel, ktorý, povedzme si narovinu, nie je oku práve lichotivý. Namiesto toho si tieto solárne panely pre istotu ani len nevšimneš. Ako je to možné?

invisible-solar-slate-shingle

Volajú sa Invisible Solar a svojmu názvu zostávajú tieto panely verné. Pozri si sám, ako tieto panely vyzerajú a povedz, že to nie je skvelý nápad. Na výber máš dokonca z viacerých produktov, ktoré vyhovejú požiadavkám a štýlu aj tých najnáročnejších zákazníkov. Vďaka svojmu dizajnu vyzerajú nenápadne, no spĺňajú aj iný účel, za ktorým boli v prvom rade vytvorené –  vytváranie obnoviteľnej energie.

invisible-solar-stone

Čo sa ti páči viac – betónové tehly, bridlice, šindle či dokonca drevené dosky? Vďaka týmto šikovným solárnym panelom sa vyhneš tomu, čo mnohé firmy nazývajú „vizuálnou škodou“, tvoj príbytok zostane pekný a zároveň si zabezpečíš obnoviteľnú energiu. Každý kus je vyrobený z recyklovateľných a netoxických materiálov a odolá aj nepriaznivým elementom bez ohľadu na to, či je vsadený ako strecha alebo chodník. Unikátne zloženie každého kúska pozostáva z hornej vrstvy, ktorá je pre oko nepriehľadná, no slnečným lúčom umožňuje prienik cez skryté fotovoltaické články nachádzajúce sa vo vnútri.

invisible-solar-wood-889x667

Invisible solar už začal svoju produkciu a prednedávnom začali aj svoju Indiegogo kampaň, ktorá slúži na financovanie ich nového dizajnu. Ak sa ti produkt páči, pozri si stránku Dyaqua Solar panel, kde si môžeš objednať aj vzorku tohto nového produktu.

invisible-solar-samples-889x667

 

 

Zdroj a fotografií a titulnej fotografie: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech