Od pondelka nás čakajú ďalšie veľké zmeny. V niektorých okresoch už do 21:00 nebude potrebný test

  • Od 3. mája nás čakajú veľké zmeny
  • Od pondelka sa už žiadny okres nenachádza v čiernej fáze
  • Upravuje sa aj zákaz vychádzania
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Od 3. mája nás čakajú veľké zmeny
  • Od pondelka sa už žiadny okres nenachádza v čiernej fáze
  • Upravuje sa aj zákaz vychádzania

Situácia na Slovensku sa v súvislosti s koronavírusom zlepšuje a zdá sa, že Slovensko sa pomaly prebúdza. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a hlavný hygienik SR Ján Mikas dnes na tlačovej konferencii predstavili zmeny v opatreniach, ktoré odsúhlasila vláda v stredu večer.

Nové opatrenia budú platiť od pondelka 3. mája. 

Od pondelka 3. mája už na „mape“ COVID automatu nebude čierna farba. Všetky okresy budú v bordovej, červenej alebo ružovej fáze. 

V bordovej fáze bude 10 okresov – Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Považská Bystrica, Martin, Ilava, Kysucké nové mesto, Poltár, Lučenec, Myjava.

Červenými budú okresy – Bratislava I-V, Košice I-IV, Košice- okolie, Trnava, Prievidza, Piešťany, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Žilina, Zvolen, Veľký Krtíš, Detva, Levoča, Krupina, Ružomberok, Snina, Bytča, Žarnovica, Čadca, Šaľa, Gelnica, Medzilaborce, Svidník,  Žiar nad Hronom, Galanta, Hlohovec,  Prešov, Pezinok, Nové mesto nad Váhom, Humenné, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Trebišov, Púchov, Senica, Stará Ľubovňa, Malacky, Senec, Sabinov, Poprad, Kežmarok, Revúca, Dolný Kubín, Levice, Námestovo, Michalovce, Vranov nad Topľou, Rimavská Sobota, Brezno, Rožňava, Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves. 

PRIESKUM: Polovica Slovákov nedôveruje polícii, vakcínu považujeme za jediný spôsob ukončenia pandémie

V ružovej fáze bude od pondelka 9 okresov – Nitra, Dunajská Streda, Zlaté Moravce, Topolčany, Komárno, Nové Zámky, Skalica, Stropkov, Sobrance. 

Voľnejšie pravidlá pre okresy v II. a III. stupni varovania

Počas dňa sa v okresoch v prvom a druhom stupni varovania nebude potrebné preukazovať negatívnym výsledkom testu. Pre tieto stupne varovania totiž platí zákaz vychádzania od 21:00 do 1:00 nasledujúceho dňa. Preukázať sa negatívnym testom v daných okresoch nie je do 21:00 nutné. 

Matovič opäť vyčíňal. Našich vedcov nazval zlomyseľnými ľuďmi a uviedol, že Rusi majú obavy, či s vakcínami nemanipulovali

 

V okresoch v III. fáze bude potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom testu, ktorý nie je starší ako sedem dní, alebo iným dokladom o výnimke, ktoré sú stanovené vo vyhláške, týka sa to napríklad zaočkovaných ľudí či tých, ktorí ochorenie prekonali.

Výnimku majú žiaci a študenti. Tí môžu budovu školy navštíviť aj bez testu. Platí to aj pre okresy v bordovej fáze. 

Zdroje: TK/ Ministerstvo zdravotníctva, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech