Odteraz si môžeš nabiť telefón svojou kávou!

  • Tvoja ranná káva ti môže poskytnúť omnoho viac, ako len obyčajnú (ale veľmi potrebnú) dávku kofeínu.
landscape-1449762802-phone-coffee
  • Tvoja ranná káva ti môže poskytnúť omnoho viac, ako len obyčajnú (ale veľmi potrebnú) dávku kofeínu.

Teplo je čistou energiou s obrovským potenciálom, no kým ti horúca šálka leží na stole, táto energia sa stráca. A tu prišiel priestor pre dvoch študentov z Kodane.

Po zistení, ako skladovať a znova použiť stratenú energiu prišla dvojica Sergey Komardenkov a Vihanga Gore s produktom „Heat Harvest.“ Projekt obsahuje senzory tepla, ktoré energiu zachytávajú a skladujú. Niečo podobné ako solárne panely. Táto energia potom môže byť využitá na iné účely.

Senzory Heat Harvestu sú zakomponované priamo stole. Oni vytiahnu zo šálky teplo, no môžeš to použiť na celú radu vecí – panvice, čajníky, dokonca teoreticky aj laptop. Táto skladovaná energia môže byť potom použitá ďalej. Znamená to teda doslovne to, že odteraz si svojou šálkou kávy môžeš nabiť telefón. A to bez toho, aby si ho vôbec pripojil.

Je tu len jeden problém. Neexistujú momentálne plány, ako zaviesť Heat Harvest na trh. No Komardenkov aj Gorde tvrdia, že ich vychytávka by sa mohla stať súčasťou našich domovov a kaviarní v budúcnosti. Navyše prichádzajú práve v čase, keď po summite v Paríži hľadá tieto riešenia celý svet.

zdroj: popularmechanics.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech