Odevná značka C&A má na Slovensku veľké plány, zrealizovať by ich mala už v roku 2019

  • Globálne médiá hovoria skôr o H&M a Zare, ale v kontinentálnej Európe je ešte ďalší veľmi silný hráč, C&A
  • Podľa informácií, ktoré priniesol denník Spiegel, má mať táto značka problémy
  • C&A má však na Slovensku veľké plány
capa
facebook.com/C&A
  • Globálne médiá hovoria skôr o H&M a Zare, ale v kontinentálnej Európe je ešte ďalší veľmi silný hráč, C&A
  • Podľa informácií, ktoré priniesol denník Spiegel, má mať táto značka problémy
  • C&A má však na Slovensku veľké plány

Vo svetových médiách sa už od marca, tohto roka hovorí, že firme C&A hrozí predaj čínskemu investorovi. Je to veľká téma, pretože momentálne tisícčlenná rodina zakladala firmu v roku 1841, firma je jej identitou, ale ovláda ju iná entita, predstavenstvo vo Švajčiarsku. Dnes má viac ako 1 500 obchodov v 18 európskych krajinách, čím sa stáva jedným z najväčších maloobchodných predajcov módnych odevov na svete s približne 35 000 zamestnancami. Odhaduje sa, že majetok rodiny presahuje viac ako 20 miliárd eur.

Zaujímavým faktom je, že C&A bola v minulosti známa kontroverzným riadením. V orgánoch spoločnosti totiž nemohli sedieť iní ľudia ako katolíci, mali zakázané rozvody (alebo dokonca brady). Celkom by to vysvetľovalo konzervatívny módny štýl C&A, ktorý zrejme patrí medzi problémy, pre ktoré C&A hrozí predaj.

C&A na Slovensku napreduje

S 15 pobočkami na Slovensku a 422 zamestnancami je C&A významným maloobchodníkom módneho priemyslu v našej krajine. C&A vo svojich slovenských predajniach každý deň víta viac než 18 000 návštevníkov a ponúka módne oblečenie pre celú rodinu. Okrem svojich európskych pobočiek je spoločnosť C&A zastúpená dokonca aj v Brazílii, Mexiku a Číne.

Podľa nojnovších informácií portálu Trnava live, tento módny koncern dokončí na Slovensku o niekoľko mesiacov výstavbu nového logistického centra. Centrálne logistické a distribučné centrum v areáli CTP Parku v Trnave bude od roku 2019 zásobovať všetky pobočky v deviatich krajinách obchodného regiónu centrálnej a východnej Európy C&A vrátane Slovenska. Zamestnaných tu bude približne 350 ľudí. Časť zo zamestnancov sa zrejme presunie do Trnavy z končiaceho distribučného centra v Novom Meste nad Váhom.

„Distribučné centrum v Trnave sa nachádza v ideálnej lokalite pre obsluhovanie všetkých deviatich krajín regiónu centrálnej a východnej Európy. Nové logistické centrum nám dovolí zásobovať predajne s potrebnou rýchlosťou vďaka výbornému spojeniu s predajňami v tomto regióne. Tešíme sa na zefektívnenie procesov, ktoré nové centrum v Trnave prinesie,“ skonštatovala koordinátorka spoločnosti Kovaříková.

V rámci projektu investuje C&A do popredného svetového softvérového riešenia „JDA“ na báze cloudu, ktoré poskytuje úplne nový pohľad na kompletný distribučný reťazec spoločnosti.

Plánovanie, objednávanie a dodávanie tovaru do seba v novom systéme umožňuje podstatne lepšiu a efektívnejšiu spoluprácu všetkých zúčastnených, od textilnej produkcie až po predavačky a predavačov na pobočkách. Informácie o tom, kde a kedy bude tovar najrýchlejšie dostupný, budú vďaka novej transparentnosti v distribučnom reťazci poskytované s absolútnou presnosťou. Zákazníci sa tiež môžu rozhodnúť, či si nechajú želaný tovar zaslať domov alebo či má byť tovar pripravený na osobný odber na predajni.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech