Otvorený list lídrov tech biznisu o Donaldovi Trumpovi

  • Prečítaj si list o Donaldovi Trumpovi, pod ktorý sa podpísali mená ako spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak alebo zakladateľ Wikipedie Jimmy Wales.
donald-trump-just-surged-to-a-new-high-in-a-poll--and-hes-doubling-his-closest-competitor
  • Prečítaj si list o Donaldovi Trumpovi, pod ktorý sa podpísali mená ako spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak alebo zakladateľ Wikipedie Jimmy Wales.

Sme vynálezcovia, podnikatelia, inžinieri, investori, výskumníci a biznis lídri pracujúci v technologickom sektore. Sme hrdí na to, že americké inovácie patria medzi tie najlepšie na svete a sú zdrojom prosperity pre mnohých ľudí na celom svete.

Veríme v krajinu, ktorá podporuje príležitosti a kreativitu a ktorá neuprednostňuje istú skupinu ľudí pred inou. Donald Trump v to neverí. Jeho kampaň je založená na hneve, bigotnosti, strachu z nových nápadov a nových ľudí a viere, že Amerika je slabá a upadá. Posledný rok sme Trumpa počúvali veľmi pozorne a dospeli sme k tomuto záveru: Donald Trump by bol pohromou pre inovácie. Jeho vízia je proti otvorenej výmene názorov a nápadov, voľnému pohybu ľudí a produktívnemu kontaktu s vonkajším svetom, ktoré sú tak dôležité pre našu ekonomiku, inováciu a rast.

Začnime s ľudským talentom, ktorý ženie inováciu dopredu. Veríme, že rôznorodosť Ameriky je našou silou. Skvelé nápady prichádzajú zo všetkých častí spoločnosti a mali by sme tento široký kreatívny potenciál podporovať. Tiež veríme tomu, že progresívna imigračná politika nám pomáha pritiahnuť a udržať tých najkvalitnejších vedcov, podnikateľov a kreatívcov z celého sveta. 40% Fortune 500 spoločností bolo založených imigrantmi alebo ich deťmi. No Donald Trump veľmi rád používa etnické a rasové stereotypy, opakovane uráža ženy a je otvorene proti imigrácii. Sľúbil múry, masové deportácie a profilovanie.

1401x788-GettyImages-169085672

Foto: rollingstone.com

Tiež veríme vo voľnú a otvorenú výmenu názorov, vrátane tých na internete. Považujeme tieto názory za semienka, z ktorých vyrastú inovácie. Donald Trump navrhuje „vypnúť“ časti internetu v rámci bezpečnostnej stratégie, čo dokazuje jeho zlý úsudok a ignoranciu toho, ako moderné technológie fungujú. Jeho záľuba v cenzúre siaha až ku odoberaniu novinárskych licencií a vyhrážaniu sa mediálnym platformám, ktoré ho kritizujú.

Konečne veríme, že vláda má dôležitú úlohu v technologickej ekonomike – investuje do infraštruktúry, vzdelávania a vedeckého výskumu. Donald Trump okrem nestálych a protirečiacich výrokov hovorí o reálnych návrhoch zákonov iba minimálne. Jeho nezodpovedná ľahostajnosť k našim zákonným a politickým inštitúciám ohrozuje presne to, čo priťahuje spoločnosti do Ameriky. Riskuje narušenie trhov, redukciu exportov a spomalenie tvorby nových pracovných miest.

donald-trump-just-surged-to-a-new-high-in-a-poll--and-hes-doubling-his-closest-competitor

foto: businessinsider.com

Sme proti kandidatúre Donalda Trumpa a chceme kandidáta, ktorý by stál za ideálmi, ktoré pomohli vybudovať americký technologický priemysel: sloboda prejavu, otvorenosť novým ľuďom, rovnosť príležitostí, verejné investície do výskumu a infraštruktúry a rešpekt vlády zákona. Podporujeme optimistickú víziu otvorenejšej krajiny, v ktorej budú inovácie stále podporovať príležitosti, prosperitu a vedúce postavenie vo svete.

Zoznam všetkých, ktorí sa pod tento list podpísali, nájdeš TU.

Zdroj: shift.newco.co,  Zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech