Pár tipov na štart leta

  • Vždy máš možnosť voľby. Môžeš ísť ihneď na dovolenku k moru, môžeš ísť na chatu, môžeš sa začať topiť v alkohole od rána do včera, alebo… - môžeš aj pokračovať v štúdiu. Akokoľvek nudne to znie, nudné to určite nie je!
thumbnail_DSC_0530
  • Vždy máš možnosť voľby. Môžeš ísť ihneď na dovolenku k moru, môžeš ísť na chatu, môžeš sa začať topiť v alkohole od rána do včera, alebo… - môžeš aj pokračovať v štúdiu. Akokoľvek nudne to znie, nudné to určite nie je!

Každý na začiatok leta čaká. S vidinou nových zážitkov, s vidinou väčšieho priestoru na oddych, s vidinou nových lások. A niektorí z nás majú aj vidiny napredovania na sebe samých, pretože letné o čosi voľnejšie dni sú na to ako stvorené. A práve pre tú posledne menovanú skupinu je určených týchto pár slov, pretože tu ideme písať o jednej z naozaj zaujímavých možností napredovania a posúvania sa vpred.

thumbnail_DSC_0676

Finále programu na konci 5. dňa – prezentácie riešení pred komisiou, foto: Fpt Slovakia

Košická firma Fpt Slovakia už šiestykrát ponúka možnosť zapojenia sa do jej našľapaného programu FPT Summer School. Ten sa uskutoční v termíne od 11. do 15. júla v Košiciach. Účastníkmi sa stane 22 šťastlivcov, ktorých čaká najlepší študijný týždeň ich života.

Keďže sme sa o FPT Summer School viac zaujímali tak vám tu spíšeme pár argumentov, prečo začať leto práve ňou:

  1. Rast, rast, rast a ešte raz tvoj osobný rast. Čo sa ti dnes môže zdať nepotrebné, jedného dňa s radosťou nájdeš a zužitkuješ.
  2. Tohoročná téma FPT Summer School je primárne zameraná na kódovanie. Povedzme si úprimne – kto je v dnešnej dobe viac ako kóder? :) A vzhľadom na technický a technologický pokrok to tak skoro inak nebude.
  3. Konečne škola budujúca na praxi! Ruku na srdce, kto sme sa v škole nikdy nesťažovali, že nás učia tvrdí teoretici? A koľkokrát sme si pomysleli, že v praxi z mnohých tých vecí houby využijeme? Táto letná škola buduje zásadne na skúsenostiach lektorov, ktorými sú iba zamestnanci Fpt Slovakia, teda ľudia z praxe. Žiadne teoretické kecy, reálne praktické poznatky a ich bezprostredná aplikácia do reality.
  4. Myslíš na budúcnosť. Okrem toho, že sa naučíš niečo, čo sa ti v budúcnosti môže šiknúť, je možné, že po ukončení letnej školy sa v Fpt Slovakia zamestnáš. Samozrejme, nie je to isté, ale niektorí absolventi to šťastie mali a vo firme dodnes spokojne fičia.
  5. Fakt to nie je nuda. Večery sa dokonca trávia spoločnou grilovačkou účastníkov – študentov s ich lektormi. Škola dodnes vyprodukovala viacero dlhoročných priateľstiev. Mega!

Presvedčili sme ťa? Máme radi našich čitateľov, ktorí chcú rásť. Tak ak by si rásť chcel aj ty, vrelo odporúčame. Registrácia je už spustená, môžeš ísť do toho tu. Tak teda neváhaj, kandidáti pribúdajú každým dňom.

 

A ak by si sa chcel stať jedným z FPT ”skillerov”, ale na na leto už máš iné plány, navštív stránku www.thinkit.sk. Spoločnosť má pár otvorených pozícií, niektorá je možno šitá práve pre teba.

thumbnail_DSC_0566

Samozrejme, nesmie chýbať dobrá nálada – účastníci Summer School 2015 počas bowlingu, foto: Fpt Slovakia

Titulná fotografia: IT design a architektúra jedného z tímov počas letnej školy 2015, zdroj: Fpt Slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech