Peter Pellegrini: Igor Matovič ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov

  • Voľný pohyb osôb obmedzený od stredy 8. apríla od 00.00 h až do pondelka 13. apríla do 23.59 h.
  • Bývalý premiér krajiny Peter Pellegrini vidí za týmto nariadením nedôveru Igora Matoviča k obyvateľom Slovenska
mass
SITA, wikimedia.org
  • Voľný pohyb osôb obmedzený od stredy 8. apríla od 00.00 h až do pondelka 13. apríla do 23.59 h.
  • Bývalý premiér krajiny Peter Pellegrini vidí za týmto nariadením nedôveru Igora Matoviča k obyvateľom Slovenska

Slovensku sa aj vďaka ráznym opatreniam hneď na začiatku pandémie darí bojovať s koronavírusom lepšie ako v okolitých štátoch. Ľudia nariadenia poctivo dodržiavajú a podľa Petra Pellegriniho im za to patrí vďaka. Bývali premiér krajiny vo svojom oficiálnom stanovisku k sprísňovaniu pohybu občanov konštatuje, že ak by Igor Matovič naozaj dôveroval ľuďom a oni dôverovali jemu, stačilo by sa mu ľuďom verejne prihovoriť a poprosiť ich o spoluprácu.

Dobíjam si baterky…😉#zvladnemeto #ruskoniejehanba#peterpellegrini

Gepostet von Peter Pellegrini am Sonntag, 5. April 2020

 

Igor Matovič však ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov. Je to zbytočné mocenské gesto, ktoré môže vážne narušiť dôveru a spoluprácu naprostej väčšiny občanov so štátnymi orgánmi,L píše Pellegrini a ďalej dopľňa,”pevne verím, že v riešení problémov silovými zložkami nenájde premiér nebezpečnú záľubu aj v budúcnosti. Všetkých prosím, aby sme napriek pochybným dôvodom a vlastnému nepohodliu tieto opatrenia v našom spoločnom záujme rešpektovali. Nenechajme si vziať našu solidaritu, súdržnosť a disciplínu, len spolu to zvládneme.”

Igor Matovič sa na sociálnych sieťach vyjadril, že si dobre uvedomuje, že prijal ťažké rozhodnutie. 

Viem, nie je populárne pre mnohých. Viem, že mi to mnohí, aj naši voliči, spočítajú a mnohí politici ho budú voči mne zneužívať.Napriek tomu za týmto rozhodnutím stojím. Prečo? Lebo o ňom rozhodla epidemologická a imunologická špička Slovenska. Lebo si nemôžeme dovoliť žiaden risk, lebo chrániť životy ľudí je moja absolútna priorita a som ochotný pre ňu stratiť aj posledného voliča,” dodáva premiér. 

Výsledky sa rátajúZo dňa na deň sme zvýšili počet testovaní z 300 na 900👍 … tak som si za odmenu sadol trochu na…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 27. März 2020

Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 2020 0:00 hod do 13. apríla 2020 23:59 hod. Ako uviedol Matovič, toto obmedzenie sa nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti. Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb. Ide napríklad o nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt.

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Mittwoch, 18. März 2020

Do obmedzenia nespadá ani cesta za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb pre inú osobu v rámci územia okresu, v prípade Bratislavy a Košíc, v rámci územia mesta. Občania takisto môžu cestovať do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného vyšetrenia vrátane sprevádzania blízkou osobou a príbuzným.

Pomáhať policajtom dohliadať na dodržiavanie opatrení má podľa rozhodnutia vlády aj 1500 vojakov Ozbrojených síl SR.

🔴🎥 Predseda vlády Igor Matovič po rokovaní vlády – aktuálne opatrenia počas veľkonočných sviatkov. 🦠

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Montag, 6. April 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech