Peter Pellegrini: Mám podozrenie, že za vakcíny Sputnik V nebolo zaplatené

  • Peter Pellegrini má podozrenie, že za vakcíny Sputnik V sme nezaplatili v riadnom termíne
  • Tvrdí, že práve to by mohlo byť dôvodom, prečo od nás výrobcovia žiadali ich vrátanie
  • Vyzývajú Eduarda Hegera, aby zverejnil aspoň dôležité informácie zo zmluvy
Peter Pellegrini
TASR/Michal Svítok
  • Peter Pellegrini má podozrenie, že za vakcíny Sputnik V sme nezaplatili v riadnom termíne
  • Tvrdí, že práve to by mohlo byť dôvodom, prečo od nás výrobcovia žiadali ich vrátanie
  • Vyzývajú Eduarda Hegera, aby zverejnil aspoň dôležité informácie zo zmluvy

Peter Pellegrini dnes prehlásil, že má vážne podozrenie, že za dodávku vakcíny Sputnik V nebolo zaplatené tak, ako zmluva vyžadovala. Odôvodnil to tým, že ak by sme za vakcíny zaplatili, výrobcovia by nemohli žiadať o ich vrátenie. Tvrdí, že sa za ne mohlo zaplatiť až potom, ako výrobcovia žiadali o ich vrátenie. 

Dáš sa zaočkovať vakcínou Sputnik V, keď bude dostupná?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová potvrdila, že v liste s požiadavkou na vrátenie vakcíny Sputnik V od Ruskej federácie nefiguruje ako dôvod preverenie jej nezávadnosti prostredníctvom ŠÚKL, ktorý verejnosti predostrel Igor Matovič. Potvrdila to aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

🔴 Tlačová beseda k aktuálnej politickej situácii

🔴 Tlačová beseda k aktuálnej politickej situácii

Posted by Peter Pellegrini on Thursday, April 15, 2021

Bývalý premiér SR Peter Pellegrini ocenil dnešné vyhlásenie prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. „Vyzval som pani prezidentku, aby urobila všetko preto, aby sme sa noazaj dozvedeli, ako je to so zmluvou, na základe ktorej k nám bola dovezená vakcína Sputnik. Chcem oceniť kroky pani prezidentky, ktorá si nielen zmluvu vyžiadala, ale aj preštudovala. Som veľmi rád, že vyslovila názor, aby táto zmluva nebola tajná.

Rusko nežiadalo Slovensko o vrátenie vakcíny Sputnik V pre ŠÚKL, potvrdila Zuzana Čaputová

Pellegriniho podozrenie 

Peter Pellegrini prehlásil, že má vážne podozrenie, že výrobcovia od nás žiadali vrátenie dodávky vakcín preto, lebo nebola plne uhradená. „Sedliacky rozum hovorí každému z nás, že ak si niečo kúpime, je to naše vlastníctvo a môžeme si s tým robiť, čo chceme.

„Preto sa chcem spýtať veľmi jasne a verejne, či náhodou dôvodom výzvy ruskej strany na vrátenie vakcín nebolo to, že sme nezaplatili až do tejto výzvy za vakcíny,“ prehlásil Peter Pellegrini. 

Ak sme za vakcíny dávno predtým zaplatili a sú naším vlastníctvom, tak nikto nemá právo žiadať, aby sme ich vrátili naspäť. Vyjadrujem vážne podozrenie, že v čase výzvy ruskej strany za vakcíny nebolo vôbec zaplatené. Kladiem otázku, kedy sme reálne uhradili za tieto vakcíny,“ prehlásil predseda strany Hlas.

Výzvy pre premiéra

Pellegrini žiada predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), aby verejnosti odpovedal na otázky, „kto podpísal zmluvu o dodávke týchto vakcín, v ktorom dátume bola podpísaná, kedy boli uhradené vakcíny, koľko sme za ne zaplatili a k čomu ďalšiemu nás táto zmluva zaväzuje.” 

Baťo opäť vypenil. Členov strany OĽaNO nazval “žebrákmi”, Matoviča posiela za mreže

Ak parlament vysloví novej vláde dôveru a bude v nej naďalej sedieť Matovič, poslanci okolo Pellegriniho budú iniciovať ako jednu z prvých schôdzí návrh na odvolanie Matoviča z pozície ministra financií.

 

Zdroje: TK/ Peter Pellegrini, TK/ Zuzana Čaputová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech