Peter sa inšpiroval Broadwayom a interiér zdobí čarovnými vintage svetlami

  • Vždy ho fascinoval industriálny vintage dizajn a legendárne americké svetlá, ktoré poznáme zo starých hollywoodskych filmov. Rozhodol sa priniesť tento fenomén na Slovensko.
collagecrfcx
INDI-VINDI
  • Vždy ho fascinoval industriálny vintage dizajn a legendárne americké svetlá, ktoré poznáme zo starých hollywoodskych filmov. Rozhodol sa priniesť tento fenomén na Slovensko.

V dnešnej pretechnizovanej dobe sa často vraciame k veciam, ktoré dýchajú históriou. Staré továrne, remeselné dielne či retro nápisy na budovách, to všetko sa spája s industriálnym dizajnom, vintage a upcycling štýlom, ktoré fascinujú mladého kreatívca Petra Nádlera. Jedinečnými dizajnovými kúskami spolu s manželkou najprv zapĺňal svoj byt, no netrvalo dlho a pustili sa do výroby vlastných. 

Foto: INDI-VINDI

Foto: INDI-VINDI

Už prvé experimenty okolie očarili, preto sa Peter rozhodol posunúť záľubu na vyšší level a začal tvoriť pod značkou INDI-VINDI.  Názov je dokonalou slovnou hračkou a znamená fúziu slov INDustriálny, INDIvidualita, VINtage a DIzajn. Práve na individualite si značka zakladá. Každý jeden kúsok je originál a vdýchne tvojmu interiéru originalitu a dušu.

Foto: INDI-VINDI

Mladý Slovák pôsobí ako freelancer v reklamnej brandži a dizajnérsky projekt je stále len jeho bokovkou. Prirástol mu však k srdcu a možnosť tvoriť vo vlastnej dielni si užíva. „INDI-VINDI vznikla ako prirodzené vyústenie môjho koníčka. Venujem sa jej vo voľnom čase, ale mojím snom je, aby sa z nej raz stal full time job,“ povedal. Sám sa označuje za amatéra a neustále sa učí novým technikám práce s drevom či kovom.

Foto: INDI-VINDI

Foto: INDI-VINDI

Všetky jeho výrobky sa nesú v duchu funkčného dizajnu a sú vyrobené zo zrecyklovaných industriálnych prvkov. „Ako jediní na Slovensku prinášame originálne svetelné dekorácie, tzv. marquee lights, ktoré dodajú akémukoľvek priestoru neopakovateľnú atmosféru,“ povedal Peter. Tieto svetlá majú pôvod v USA, sú inšpirované Broadwayom či Las Vegas a v podobe nápisov bývali kedysi umiestnené nad kinami či hotelmi.

Foto: INDI-VINDI

„Pri výrobe týchto svetelných nápisov využívam staré paletové drevo. Okrem toho, keď sa mi do ruky dostane nejaký starý predmet, snažím sa ho buď zreštaurovať, alebo mu nájsť nový zmysel. Napríklad zo starých vodovodných liatinových kohútikov vytváram držiaky na šperky,“ prezradil Peter. Dôraz kladie na to, aby dizajn evokoval, že na produkte sa prejavil zub času. Na oceli tak napríklad vytvára pomocou špeciálneho náteru zrýchlenú koróziu.

Foto: INDI-VINDI

Foto: INDI-VINDI

Mladý kreatívec si nepotrpí na vôňu a lesk nového nábytku. Namiesto toho miluje ten, ktorého samotný vzhľad vie vyrozprávať príbeh. „Napríklad taký starý industriálny vozík. Dlhé roky slúžil vo fabrike, kde sa patrične opotreboval. Potom možno niekoľko rokov odolával neduhom počasia na nejakom zabudnutom mieste a teraz môže ako krásny konferenčný stolík dodať originálnu atmosféru akejkoľvek obývačke,“ povedal.

Foto: INDI-VINDI

Inšpiráciu čerpá najmä cestovaním po svete, kde nasáva históriu, kultúru a jedinečný dizajn každého miesta. „Vždy keď so ženou plánujeme destináciu, prepašujem tam nejaký highlight v podobe návštevy industriálnej pamiatky alebo obchodu, ktorý sa venuje práve predajú starého industriálneho nábytku. V zahraničí o to núdza nie je, ale žiaľ na Slovensku takých miest veľa nie je,“  dodal Peter. 

Foto: INDI-VINDI

INDI-VINDI žiari na slovenskom trhu dizajnu a zaručene dodá každému priestoru ten správny šmrnc. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech