Peter využil ťažkú rodinnú situáciu na naštartovanie hviezdnej kariéry. Brať príklad si z neho môže celé Slovensko

  • Peter je 19-ročný Slovák, ktorý má na konte niekoľko bestsellerov a píšu o ňom aj svetové média
  • Strednú školu nedokončil, aby sa mohol naplno venovať zarábaniu jeho prvého miliónu
  • Dnes jeho firma mesačne generuje aj 100-tisíc dolárov
befunky-collage-3
Archív Peter Szabo
  • Peter je 19-ročný Slovák, ktorý má na konte niekoľko bestsellerov a píšu o ňom aj svetové média
  • Strednú školu nedokončil, aby sa mohol naplno venovať zarábaniu jeho prvého miliónu
  • Dnes jeho firma mesačne generuje aj 100-tisíc dolárov

Peter Szabo vyrastal v obyčajnej slovenskej rodine s priemerným zárobkom. Všetko sa zmenilo, keď mal 11 rokov, jeho rodina vstúpila do neperspektívneho biznisu, ktorý stroskotal. Szabovci boli nútení si vziať hneď niekoľko úverov a hypoték, minuli všetky našetrené peniaze a zrazu ich kvalita života dramaticky poklesla.

Peter už viac nemohol chodiť s rodičmi na dovolenky a ako sám vraví, už si nemohol dovoliť kúpiť ani Nike tenisky. Mladý Slovák sa s chudobou jeho rodiny vyrovnával len veľmi ťažko. V tom čase uvidel v televízii mnohými milovaný, ale aj zatracovaný motivačný film Secret.

„Pred tým, ako som tento film videl, som nemal žiadnu guráž či nápad ako zmeniť svoj život. Neustále som čakal na nejaký zázrak a za moje nešťastie som obviňoval všetkých navôkol. Vďaka tomuto filmu som však pochopil, že človek môže dosiahnuť v živote naozaj čokoľvek, čo si zaumieni,“ hovorí o svojej prvotnej motivácii Peter na svojom Youtube kanále.

S dostatkom guráže si sadol za počítač a vygooglil, ako zarábať peniaze online. Ako prvé skúšal PPC reklamy, z ktorých mu však plynuli len smiešne zárobky. Za deň podľa vlastných slov zarobil 4 centy a až o pár mesiacov sa prepracoval k zárobku, ktorý predstavoval 1 dolár za deň.

Peter začal postupne získavať čoraz viac nových vedomostí a vyskúšal rôzne biznis modely. Neskôr už zarábal 10 dolárov za deň, potom 100 dolárov, až sa dostal na sumu 9-tisíc dolárov za deň.

„V určitom bode som mal privilégium zarábať aj 50-tisíc dolárov mesačne. Aj keď som túto sumu nedosiahol každý jeden mesiac, tých silných mesiacov bolo viac ako tých slabších. A tak som bol postupom času schopný v mojich 17-tich rokoch zarábať viac ako prezident krajiny,“ hovorí Peter vo videu.

Petrov život sa tak vďaka jeho šikovnosti a vynaliezavosti od základov zmenil, precestoval svet a v 18-tich odišiel do francúzskeho Nice. Tu hľadal rady mentorov, ktorí mu mali pomôcť vylepšiť jeho biznis.

Z Petrových videí na Youtube je počuť, že angličtinu má dokonalne zvládnutú a aj o zložitejších témach rozpráva s prirodzenou ľahkosťou. Nebolo tomu tak vždy, Peter si kvôli zlepšovania úrovne cudzieho jazyka platil súkromné hodiny. A urobil veľmi dobre, nakoľko, v jeho kariére hrá práve angličtina jednu z najvýznamnejších úloh. „Doslova mi otvorila milión dverí do sveta. Celý môj životný príbeh by bez nej vyzeral úplne inak,“ pre trend.sk hovorí Peter.

Keď bol Petrov biznis ešte len v plienkach, svojich klientov si podľa TREND-u vyhľadával najmä cez Facebook a internetové fóra. Zapájal sa do rôznych skupín, kde zadarmo poskytoval technické a marketingové rady. Alebo priamo oslovoval firmy s nápadmi, ako by mohli zlepšiť svoje profily na sociálnych sieťach. A tie ho začali angažovať ako konzultanta a kreatívca.

Dnes sa už klientom venuje v rámci jeho marketingovej a konzultačnej firmy LeadEvo, ktorá poskytuje služby v oblasti poradenstva pri získavaní zákazníkov. Peter ju založil v Singapure a jej prevažná klientela pochádza z USA. V začiatkoch jeho podnikania sa klientom rozhodol dokonca garantovať aj výšku návratnosti ich investície. V závislosti od druhu kampane sa pohybovala od 300 do 1 500 percent. Mesačný gross income Petrovej firmy (honoráre a provízie za poskytované služby) sa dnes pohybuje okolo stotisíc dolárov.

Peter Szabo vybudoval firmu z nuly na základe vlastných skúseností a poznatkov. Prekážky v podnikaní ho neodrádzajú, naopak, víta ich. Na záver snáď postačí citovať jeho slová, ktoré zdôrazňujú aj význam problémov s ktorými sa stretne každý podnikateľ.

„Keby ste mali hneď na druhý deň od začatia podnikania úspech, resp. svoj vysnívaný biznis, ktorý generuje profit milión mesačne, boli by ste šťastní? Možno pár týždňov. Bez kontrastu, frustrácie a „pádov“ by ste si svoj úspech nikdy nevážili. Ani by ste si neuvedomili, akú cestu ste prešli, a kým ste sa stali… tú cestu by ste totiž preskočili,“ dodáva Peter pre portál podnikajte.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech