Petra Vlhová získala skvelé druhé miesto na obrovskom slalome v Gore

• Slovenka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v obrovskom slalomu v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok
  • Líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová súťažný víkend v Kranjskej Gore vynecháva
tann
TASR

Vlhová v tejto sezóne ovládla jeden obrovský slalom, z víťazstva sa tešila pred necelým mesiacom v talianskom Sestriere. V hodnotení disciplíny jej pred Kranjskou Gorou patrila štvrtá priečka, informuje SITA.

Vlhová bolo  po 1. kole líderkou

Petra Vlhová sa stala líderkou aj po 1. kole obrovského slalomu. Zverenkyňa Livia Magoniho sa predstavila v elitnej skupine s číslom 6 a v cieli jej namerali čas 57,46 s. Vlhová viedla s náskokom 24 stotín pred mladou Novozélanďankou Alice Robinsonovou a 77 stotín pred ďalšou talentovanou pretekárkou, domácou Metou Hrovatovou.

Talianska favoritka Federica Brignoneová obsadila šieste miesto s odstupom 94 stotín, líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová súťažný víkend v Kranjskej Gore vynecháva.

Vlhová sa na trati so 42 bránkami a prevýšením 335 m postupne zlepšovala. Spočiatku zaostávala o tri desatiny sekundy, ale na tvrdej ľadovej podložke skvelým spôsobom zvládla náročnú zatočenú pasáž, ktorá nasledovala po prejazdovej bránke na začiatku cieľového svahu. Umne tam pribrzdila a na rozdiel od väčšiny konkurentiek nestratila stotinky, ale ešte získala.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.) – sobota:

Obrovský slalom žien – po 1. kole: 1. Petra Vlhová (SR) 57,46 s, 2. Alice Robinsonová (N. Zél.) +0,24 s, 3. Meta Hrovatová (Slovin.) +0,77, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,86, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,89, 6. Federica Brignoneová (Tal.) +0,94.