PhoneDrone Ethos dá tvojmu smartfónu krídla, samostatného drona už nepotrebuješ

  • Samozrejme nie doslovne, ale tvoj telefón vďaka nemu získa plastové telo so štyrmi vrtuľami aby mohol lietať po oblohe. Počkať, čo?
image_1447244778.jpeg
  • Samozrejme nie doslovne, ale tvoj telefón vďaka nemu získa plastové telo so štyrmi vrtuľami aby mohol lietať po oblohe. Počkať, čo?

 

Ale je to skutočne tak. Oproti veľkému počtu dronov, ktoré môžeš ovládať pomocou smartfónu, s týmto si tvoj milovaný komunikačný nástroj užije poletovanie po okolí. Čo je podľa mňa trošku desivé.

 

 

Ale poďme na to po poriadku. PhoneDrone Ethos je počin od spoločnosti xCraft sídliacej v Sandpoint, Idaho. Ich tím sa rozhodol pozrieť na drony trošku inak ako ostatní. A asi si povedali niečo v zmysle: „Hej, načo máme vyrobiť dron s elektronikou za kopu peňazí, keď proste stačí spraviť telo a dať do neho smartfón, ktorý to všetko má?“ Lebo ono je to skutočne tak. Všetky tie vychytávky ako GPS, gyroskopy, kamery a ostatné, ktoré sú nutné k tomu aby dron „žil“ sú zabudované v tvojom smartfóne. PhoneDrone tak pridáva len telo s motormi, vrtuľami, batériou a o zbytok sa postará tvoj Android smartfón alebo iPhone.

 

Výsledkom toho je o dosť nižšia cena ako pri iných dronoch, ktoré podporujú módy nasledovania a vrátenia sa domov. Ak sa poponáhľaš môžeš mať PhoneDrone za 235 dolárov (predobjednávky za 195 dolárov sú už žiaľ vypredané) a pre tých, čo sa nezapoja do kampane na Kickstarteri bude cena stále nie až tak hrozných 300 dolárov.

 

 

Ale… Môj telefón. Vo vzduchu. To neznie ako veľmi dobrá kombinácia. Už len tá predstava, že sa pri lete ponad nejakú roklinu alebo vodnú plochu niečo pokazí… Ale zas to, čo ušetríš na drone môžeš investovať do nejakého lacnejšieho druhého mobilu, ktorý bude „pilotom“. V xCraft však nie sú úplní blázni a tak mysleli aj na bezpečnosť. Dron má viacero ochranných opatrení, ktoré zabezpečia, že aj keď smartfón zlyhá, nezrúti sa z oblohy a ak by sa to nejakou náhodou stalo, ochranné neoprénové puzdro ochráni telefón pred nárazom. Snáď.

Ethos má byť kompatibilný s iPhonom 4S a novšími jablkami, čo sa týka Androidu kompatibilita siaha po Samsung Galaxy S2 a „väčšinu Android smarfónov podobnej generácie“.

 

 

Telefón, ktorý použiješ poslúži okrem iného aj ako kamera. Vstavané zrkadlo ti umožní natáčať alebo fofiť smerom dole, dopredu alebo do strany. Aké krásne jednoduché riešenie.

Ak sa náhodou bojíš, že tvoj smartfón pilot po usadení do PhoneDronu odletí niekam do západu Slnka, nemusíš sa. V prípade, že máš dva telefóny alebo telefón a Apple Watch po spárovaní zariadení môžeš dron ovládať jednoducho pomocou aplikácie, v ktorej uvidíš aj živý prenos videa.

 

 

PhoneDrone podľa tvorcov dokáže dosiahnuť rýchlosť až 56 kilometrov za hodinu. Dĺžka letu na jedno nabitie je 15 až 20 minút, čo je o dosť viac než pri iných malých dronoch. A baterku, ktorá je samozrejme vymeniteľná, si dokážeš dobiť cez USB.

No tak čo? Ideš do toho alebo nie? Na rozhodnutie sa či je to dobrý nápad alebo nie máš ešte dosť času, pretože prvé kusy PhoneDrone majú byť dostupné až v Septembri 2016. 

 

Zdroj: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech