Pilot – zariadenie, ktoré búra jazykové bariéry a dohovoríš sa vďaka nemu všade

  • Vieš si predstaviť, že na svete prestanú existovať jazykové bariéry a dorozumieš sa v ktorejkoľvek krajine? Presne o toto sa pokúsila firma Waverly Labs. Vyvinula slúchadlo, ktoré automaticky prekladá hovorenú reč.
13177278_1699457536962379_8619034501724590880_n
  • Vieš si predstaviť, že na svete prestanú existovať jazykové bariéry a dorozumieš sa v ktorejkoľvek krajine? Presne o toto sa pokúsila firma Waverly Labs. Vyvinula slúchadlo, ktoré automaticky prekladá hovorenú reč.

Slúchadlo s názvom Pilot funguje tak, že prekladá reč niekoho, kto má druhé slúchadlo. To je dôvodom prečo sa tieto zariadenia budú predávať v pároch. Ďalšiu generáciu Pilota však chcú navrhnúť tak, aby vnímalo aj všetko, čo sa deje okolo teba. Na preklad bude využívať aplikáciu v smartfóne, ktorá bude postupne rozširovaná. Zariadenie bude potrebné nabíjať, rovnako ako mobily či notebooky. Pilot bude fungovať aj v režime offline a pokiaľ tvoj partner nebude mať svoje slúchadlo pri sebe, môže ho nahradiť mobilom. Cieľom tohto zariadenia však je, aby si nečumel nonstop do mobilu ako zombie a aktívnejšie komunikoval.

Príbeh toho, ako tento nápad vznikol si môžete pozrieť v tomto videu:

Projekt je financovaný crowdfundingom cez Indiegogo a produkt zatiaľ nie je dostupný, môžeš si ho však už rezervovať, aby si ho mal medzi prvými. Prvé dizajnové modely dokončili v roku 2015, vypustenie prvej prekladajúcej aplikácie však plánujú až na leto 2016. Keďže však musí prejsť ešte mnohými testami a musia spustiť manufaktúrnu výrobu, prvé hotové výrobky plánujú odosielať až koncom jesene alebo začiatkom zimy. Balenie bude obsahovať 2 kusy slúchadiel, jednu prenosnú nabíjačku a sprievodnú aplikáciu s potrebnými jazykmi.

IMG_75831-821x547

Aplikácia bude na začiatok zahŕňať angličtinu, španielčinu, taliančinu a francúzštinu. Neskôr sa pridajú východoázijské, hindské, semitské, arabské, slovanské a africké jazyky. Doplnkové jazyky sa budú dať dokúpiť ako prémiové, pri predobjednávke však dostanete všetky tieto jazyky zadarmo. Každý jazyk má však rôzne dialekty. Ako riešia Waverly Labs tento problém?  Slúchadlo je nadizajnované tak, aby preložilo aj bežné dialekty, avšak hrubý akcent ti nepreloží.

Predpokladaná maloobchodná cena by mala byť od 249$ do 299$. Pre tých, čo si produkt predobjednajú bude cena 129$.  Je otázne nakoľko bude pohodlné vnímať dve reči naraz, keďže budeš počuť aj pôvodnú reč aj preklad, určite je to však skvelý nástroj na lepšie porozumenie a možno aj naučenie sa cudzej reči. Už len dúfať, že preklad budú mať vychytaný lepšie ako Google Translate. Pokiaľ ťa Pilot zaujal a máš nejaké otázky, Waverly Labs ti odpovie na ich facebook stránke.

10409019_1538785333029601_4100800917715266707_n

Zdroj: waverlylabs.com, zdroj fotografií: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech