Pioneers Ventures popdísalo svoju prvú investíciu, ktorá putuje slovenskému Cloudo!

  • Fond Pioneers Ventures vznikol na Pioneers festivale 2015 a včera oznámil svoju prvú investíciu. Získava ju slovenský startup Cloudo. Gratulujeme chalani!
image_1445322544.jpeg
  • Fond Pioneers Ventures vznikol na Pioneers festivale 2015 a včera oznámil svoju prvú investíciu. Získava ju slovenský startup Cloudo. Gratulujeme chalani!

 

Cloudo vyvíja cloudovú službu na zvýšenie produktivity pri online práci, vyhľadávania a organizácii svojho digitálneho sveta. Integruje všetky najčastejšie používané aplikácie ako: Dropbox, Google Drive, Asana, Gmail, Trello, Slack, Evernote, GitHub a mnoho ďaľších, navyše si službu môžeš vyskúšať už teraz! „Sme viac než hrdí, že sa Cloudo stáva prvým členom našej rodiny Pioneers Ventures.“, hovorí Klaus Matzka z Pioneers Ventures. Cloudo ako projekt v skorom štádiu prirodzene potreboval investíciu aby dokázali rásť, avšak ich rozhodnutie prijať ju plynulo aj z oveľa širšej hodnoty investície.

 

Z ľava hore: Jakub Kolar (Developer), Tomas Trungel (Developer), Pavel Koci (Developer). Z ľava dole: Klaus Matzka (Partner PV), Ondrej Prostredník (Co-founder & CEO Cloudo), Juraj Pelikan (Co-founder & CTO Cloudo), Philipp Stangl (Investment Manager PV), Markus Lang (Investment manager PV); Zdroj: pioneers.io

 

Spoluprácou s Pioneers Ventures získava Cloudo cenné kontakty do zahraničia a na expertov ako aj podporu pri získavaní budúcich financií. „Vďaka pomoci Pioneers Ventures sme schopní sústrediť sa na produkt a spraviť ho najlepšie ako dokážeme“, hovorí Onrej Prostredník, spoluzakladateľ a CEO Cloudo. Onrej už v minulosti budoval Cloud Fender, ktorého podstata sa odvíjala od podobnej myšlienky a snažil sa zvýšiť online produktivitu. 

 

Aj keď Cloud Fender neuspel a koncom minulého roku bol projekt ukončený, je úctyhodné vidieť, že sa zakladatelia Ondrej a Juraj Pelikán odhodlali vybrať rovnakou cestou, nevzdávajú sa a namiesto smútku zo svojho neúspechu čerpajú. Iba mesiac po začiatku sa zúčastnili na programe najznámejšej technologickej univerzity MIT a zúčastnili sa aj Pioneers Challenge. „Sme presvedčení, že aj tento faktor bude jedným z hlavných kľúčov úspecho Cloudo.“, hovorí Klaus Matzk z PV a dodáva „V Cloudo sme našli perfektného prvého partnera pre náš fond. Presvedčili nás tri veci: 1. ambiciózny tím a ich skúsenosti v oblasti, 2. trh produktivity preukazuje veľký potenciál 3. samotný produkt. Sme presvedčení, že k úspechu Cloudo prispejeme.“

 

Pioneers Ventures neuverejnilo presnú sumu investície, ale na svojom verejnom blogu hovorí o 10-12 plánovaných investíciách ročne v okolí 100 000 eur. Predpokladám, že sa aj investícia do Cloudo pohybuje okolo tejto sumy. Teší ma, že chalani preukazujú bojovnosť a napriek slovenskému štandartu, ktorý hovorí „neuspeješ a končíš“ sa pozbierali a idú ďalej.

 

Chalanom gratulujeme a želáme ďaĺšie úspechy!

 

Zdroj: http://pioneers.io/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech