Placense prináša silu geolokačných analýz digitálneho sveta do toho fyzického

Placense

Placense prináša silu geolokačných analýz digitálneho sveta do toho fyzického. Čo to znamená? Pomáhajú zefektívniť a získať relevantné lokačné dáta fyzickému svetu a  businessom.
Elektronický obchod a kamenné obchody bojujú totiž v nerovnomernom boji: Zatiaľ čo webové stránky elektronického obchodu analyzujú všetko o online návštevníkoch, kamenné obchody sa stále spoliehajú na prieskumy, old school správy alebo počítanie návštev, aby pochopili potreby zákazníkov. Ako?

Premena mobilných dát na customizované štatistiky
Dnes nosí pri sebe mobil každý. A to je aj kľúč k podpore, pomoci a dátam. Na získanie prehľadov o polohe, ktoré sú jedinečné svojou spoľahlivosťou a ochranou súkromia, používa Placense Machine learning a anonymizáciu. Premieňa lokačné dáta z miliónov mobilných zariadení na anonymnú analýzu polohy. Len v Nemecku majú zapojených 300 miliónov zariadení. Hovorí sa, že Izrael je startup nation. Placense je toho dôkazom.

Určite si položíte otázku ochrany dát a GDPR. Ako hovorí CEO Dan Gildoni, našli “Cure for the privacy”. Placense totiž spolupracuje s app developermi a následne s aplikáciami, ktoré majú bežne ľudia v mobile. Aplikácia počasia, rande apka, navigácia a iné. Placense sa nesústreďuje na individuálneho človeka. Snaží sa nájsť skupinu ľudí s podobnými preferenciami, patternami, lokáciou či nákupným správaním.

Používateľom aplikácie sa vždy zobrazí otázka, či sú ochotní zdieľať údaje o polohe okrem ich zdieľania so samotnou aplikáciou. Údaje sa im zasielajú iba v prípade, že s tým súhlasia. Súhlas a zhromažďovanie údajov spravujú partneri špecializovaní na zhromažďovanie súhlasov v súlade s GDPR.

Získali  podporu viacerých európskych investorov z UK, DE, ISL a cca 5 milión eur funding. Jedným z kľúčových je investičný VC fond ZGC. Plány Placense na rok 2021 sú jasné. Vylepšovanie produktu, expandovanie businessu do Central Europe a poriadne sa pripraviť na round A.

ZGC Investícia a pohľad Roy Ramona

“Investovali sme do Placense, pretože je to unikátna kombinácia vyspelých technológií a business opportunity. Prináša možnosti online analýzy fyzických miest – s ohľadom na ochranu spotrebiteľa. KPMG ich považuje za „Google analytics pre fyzický svet“. Techniky anonymizácie Placense zaisťujú, že jednotlivcov nie je možné identifikovať v štatistikách poskytovaných klientom, aj keď sa kombinujú rôzne súbory údajov. Používajú Machine learning napr. predpovedajú správanie celej miestnej populácie na základe zhromaždených údajov a ďalších informácií o polohe.

Izraelské spoločnosti vidia na Slovensku inovácie a kultúru podobnú Izraelu s kombináciou úžasných technických zdrojov a vynikajúcim vstupným bodom na trh EÚ.

ZGC bude pokračovať v raste ekosystému a pomáhať rozvíjať ambiciózne projekty zo Slovenska ale aj zvyšku sveta. Plánujeme rozširovať naše súčasné portfólio a podporíme naše momentálne spoločnosti sumou 23 miliónov EUR v nasledujúcich kolách. A ako spoločnosti VC je nám cťou, že s nami spájajú sily medzinárodní investori, a tento rok by sme radi rozšírili našu spoluprácu o ďalšie fondy. Jedny z domén, kde vidíme tento rok potenciál sú napríklad medicína, kybernetika, Fintech, Data \ AI.

S pribúdajúcimi procesmi a službami smerujúcimi do digitálnej sféry, bude navyše rýchlo rásť aj dopyt po kybernetickej bezpečnosti a bezpečných riešeniach. Teraz je k dispozícii viac údajov na spracovanie, môže generovať viac poznatkov a analýza údajov sa môže stať ešte cennejšou, ak sú bezpečné a správne využité.

A práve preto je Placense jedným z jasných kandidátov a aj ich názov vystihuje samú podstatu:
Placense – MAKE SENSE OUT OF PLACES

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK