V Bratislave sa môžeš už čoskoro odviezť vianočnou električkou celkom zadarmo

  • Pre mnohých je už tradičným symbolom Vianoc
  • Špeciálna vianočná električka začne ulicami nášho hlavného mesta premávať už na Mikuláša
bimmm
NINO BELOVIČ
  • Pre mnohých je už tradičným symbolom Vianoc
  • Špeciálna vianočná električka začne ulicami nášho hlavného mesta premávať už na Mikuláša

Atmosféru najkrajšieho obdobia v roku dopĺňa špeciálna vysvietená vianočná električka. Interiér v červenej a zelenej s krbom a hrajúcimi koledami pripomína domácu pohodu. V roku 2017 bola označená za jednu z najkrajších v strednej Európe. Odvez sa ňou tento rok určite aj ty.

Kedy sa môžeš odviezť vianočnou električkou?

Električka bude jazdiť od 6. decembra do 30. decembra 2018 (s výnimkou 24. a 25. decembra). Môžeš sa s ňou odviezť v čase od 16:00 do 20:00, kedy vyrazí na svoju poslednú okružnú jazdu a počas víkendov v čase od 10:00 do 20:00. Premávať bude na už osvedčenej trase Jesenského – Nám. SNP – Obchodná – Radlinského – Vazovova – Krížna – Americké nám. – Špitálska – Nám. SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Jesenského.

Funguje to veľmi jednoducho a mnohých určite poteší aj fakt, že jazdy sú celkom zadarmo. Takže si drobné mince odlož napríklad na teplý punč na vianočných trhoch. Keďže Bratislava nejde po vzore Žiliny a Trnavy, ktoré zavádzajú zákaz predaja nápojov v plastových pohároch,  nezaškodí, ak si z domu zoberieš aj vlastný hrnček a svoj čaj či varené víno si vychutnáš ekologicky a ešte ti aj zostane dlhšie teplé.

Tento rok aj v Brne

S premávkou Vianočnej električky sa môžeš stretnúť nie len v Bratislave, ale aj v iných európskych mestách. Dopravný podnik mesta Brna už po 3. krát do ulíc mesta vypraví sviatočne vyzdobenú električku ČKD TATRA T3 #1525, ktorá bude premávať od 24. novembra do 23. decembra 2018 v 20-minútovom intervale na okružnej trase centom mesta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK