V Česku padol znova rekord v počte nakazených. V dôsledku COVID-19 zomrelo takmer 500 ľudí

  • V Českej republike znova padol rekord
  • Celkovo v Českej republike už potvrdili nákazu u viac ako 41-tisíc ľudí
koronavirus
TASR/AP
  • V Českej republike znova padol rekord
  • Celkovo v Českej republike už potvrdili nákazu u viac ako 41-tisíc ľudí

V Českej republike znova padol rekord v dennom počte nových prípadov nákazy koronavírusom. V stredu malo pozitívne testy 2 139 ľudí. Informuje o tom portál tn.cz.

Denné prírastky infikovaných sa v Česku od minulého týždňa pohybujú nad tisíckou. Za utorok úrady evidovali rekordných takmer 1 700 prípadov.

Vysoký počet nakazených súvisí aj so zvýšeným počtom testov, tých laboratóriá v stredu vykonali viac ako 17-tisíc.

Svadby budú kontrolovať hygienici s políciou, majiteľom priestorov hrozia pokuty až 20 000 eur

Celkovo v Českej republike už potvrdili nákazu u viac ako 41-tisíc ľudí, pričom aktívnych prípadov je 17 619. V nemocnici leží 388 pacientov a 81 z nich je na pľúcnej ventilácii alebo mimotelovom obehu. V dôsledku ochorenia COVID-19 v Česku zomrelo 482 ľudí.

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov v stredu ministerstvo zdravotníctva avizovalo prísnejšie opatrenia. Od piatku 18:00 zakázalo vnútorné podujatia na státie pre viac ako desať ľudí s výnimkou trhov či výstav. Opatrenie sa podľa portálu Novinky.cz týka nielen organizovaných akcií, ale aj prevádzok ako reštaurácie, bary či kluby, kde prevádzkovatelia budú môcť vpustiť dnu len toľko zákazníkov, koľko majú vo vnútorných priestoroch pre nich miest na sedenie. Budú sa môcť naďalej organizovať napríklad plesy či tanečné akcie, ale každý účastník musí mať svoje pridelené miesto na sedenie.

Rezort tiež upresnil nosenie rúšok v reštauráciách. Tie môžu zákazníci odložiť len vo chvíli, keď sedia a konzumujú alebo pijú.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK