Podnikateľ z Prešova mal otvorenú krčmu počas zákazu, strávi Vianoce za mrežami

  • S novými nariadeniami nesúhlasí každý. Dôkazom je majiteľ prešovskej krčmy
  • Rozhodol sa, že napriek zákazu, nechá podnik otvorený
Unsplash/Amie Johnson, Unsplash/Scottishtoater
  • S novými nariadeniami nesúhlasí každý. Dôkazom je majiteľ prešovskej krčmy
  • Rozhodol sa, že napriek zákazu, nechá podnik otvorený

Koronakríza sa dotkla mnohých podnikateľov. Výnimkou nie je ani majiteľ jednej z prešovských krčiem, ktorý sa rozhodol svoju prevádzku otvoriť. Potreboval uživiť rodinu. „Blížia sa Vianoce a svojim deťom vysvetlím len ťažko, že nemajú žiadny darček,“ povedal pre TV Markíza majiteľ.

Televízia Markíza teraz informovala o tom, že majiteľ z Prešova strávi Vianoce za mrežami.

Podmienky vstupu do podniku neboli žiadne – nepotreboval si rúško či iné prekrytie dýchacích ciest a dokonca ani negatívny test na koronavírus. Krčmu tak navštevovali ľudia zo širokého okolia.

Otvorenú krčmu navštívili aj zamestnanci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, ktorí dostali mnoho podnetov na nerešpektovanie nariadení. Majiteľovi tak hrozí pokuta vo výške do 20-tisíc eur.

Policajti vo veľkom kontrolujú zákaz vychádzania. Ako dodržať nariadenia a vyhnúť sa mastnej pokute 1 000 eur

Momentálne je majiteľ podniku zadržaný v policajne cele a jeho právničkou je advokátka, ktorá radila pacientke v košickej pôrodnici dať si dole rúško. Zaujímavosťou je, že podnik je zatvorený až po vyše 15 kontrolách. 

Predĺženie núdzového stavu

Slovensko funguje v núdzovom režime od 19.12., sprísnené opatrenia budú platné do 29.12. To znamená, že 30.12. núdzový režim v platnosti nebude. Podľa ministerky spravodlivosti Kolíkovej je možné, že Boris Kollár zvolá schôdzu, kde by poslanci schválili novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu. 

„Je teoretický predpoklad, že parlament sa zíde. To tiež neviem úplne vylúčiť. Uvidíme, aká bude 30. decembra situácia, aké možnosti bude mať vláda, a s ohľadom na to bude reagovať,“ zdôraznila.

Lockdown na Slovensku v novom roku nemusí byť. Dokonca sa to netýka ani Silvestra

„Ak sa bavíme o dôvode súčasného núdzového stavu, a to je dôvod pandémie, jedným z nich je mobilizácia. Nariadenie pracovnej povinnosti sa uplatňuje vo viacerých nemocniciach, či už v prípade lekárov alebo iných zdravotníckych pracovníkov,“ dodala Kolíková s tým, že opatrenia hlavného hygienika je možné prijímať aj mimo núdzového stavu.

Zdroje: TV Markíza, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech