Pokémon Go je populárnejší ako Twitter a Tinder

  • Štatistiky nepustia, radšej chytáme pokémonov ako chodíme na rande. Aplikácia, ktorá zažíva boom v Amerike má prvé ratingy a sú naozaj zaujímavé.
pokemon-go-nick_statt-screenshots-1.0
  • Štatistiky nepustia, radšej chytáme pokémonov ako chodíme na rande. Aplikácia, ktorá zažíva boom v Amerike má prvé ratingy a sú naozaj zaujímavé.

Pokémon Go už valcuje rebríčky úspešných aplikácií a niet sa čomu čudovať, že sa začínajú objavovať zaujímavé štatistiky. Jednou z nich je, že ľudia sa venujú viac Pokémon Go ako zoznamovaniu s inými ľuďmi. Podľa prieskumu, ktorý zverejnil SimilarWeb, aplikácia Pokémon Go bola v USA nainštalovaná do viac androidových zariadení, ako populárna aplikácia Tinder a to už na druhý deň po tom, čo táto aplikácia, v ktorej zbieraš známe zvieratká, vyšla na trh. Z toho vyplýva, že aktuálne dvakrát viac ľudí radšej zbiera Pokémonov ako chodí na rande.

foto: similarweb.com

Okolo 60% z tých, ktorí si stiahli túto aplikáciu ju aj aktívne využíva, čo sú asi 3% z celkovej populácie USA, ktorá využíva smartfóny. Pokiaľ sa jedná o čas, tak bežne užívatelia strávia 43 minút hľadaním a chytaním týchto imaginárnych postavičiek. Čo je tiež veľmi zaujímavé, návštevnosť Pokémon Go sa neskutočne zvýšila. Pokiaľ sa jedná o denné využívanie, to by sa dalo prirovnať k počtu užívateľov Twittera.

foto: similarweb.com

Pokiaľ sa jedná o úspech, tak spoločnosť Nintendo Co’s, ktorá vyrobila túto aplikáciu, zažíva jeden z najväčších úspechov na burze od roku 1983 a je to práve vďaka Pokémon Go.

Treba hlavne podotknúť, že zatiaľ sa táto aplikácia naplno využíva iba v USA, Austrálii a Novom Zélande, takže je jasné, že tieto štatistiky ešte porastú, keď sa spustí celosvetovo. Môžeme sa teda tešiť na plno ďalších porovnávaní  s inými známymi aplikáciami. Je jasné, že aplikácia bude ešte rásť, no netreba zabúdať, že by sme nemali úplne prepadnúť tomuto novému trendu, pretože realita sa odohráva mimo obrazoviek našich smart zariadení.

Zdroj: thenextweb.com  Zroj titulnej foto: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK