Policajný zbor SR chce bojovať proti dronom

Lukáš Gašparík jr. / 14. mája 2015 / Tech a inovácie

Drony naberajú na popularite nie len vo svete, ale aj u nás. S ich pribúdajúcim počtom sa začína vyskytovať aj otázka súkromia a bezpečnosti. Prezident policajného zboru SR preto vyhlásil, že s dronmi sa bude musieť niečo robiť.

 

Dôvodom tohto vyhlásenia môže byť aj zverejnenie videí z pozemkov našich politikov, ktoré boli natočené pomocou dronov. „Drony sa môžu stať aj ohrozením a prostriedkom na porušovanie ľudských práv, čiže je to zase téma, ktorú treba podľa mňa otvoriť v najbližšej dobe,“ vyhlásil pre TASR prezident policajného zboru SR Tibor Gašpar. Ďalším dôvodom, prečo regulovať drony, môže byť aj ohrozenie leteckej premávky alebo pri ich používaní môže dôjsť aj k nešťastiu, napríklad pri kontakte s elektrickým vedením.

Na druhej strane však Gašpar vyhlásil, že drony nechce úplne zatracovať, pretože si vie v budúcnosti predstaviť ich využitie aj v polícií. „Každá technológia, ktorá nám môže pomôcť pri dokumentovaní trestnej činnosti alebo plnení úloh, je vítaná,“ dodal na záver Gašpar.

 

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: TASR

Pridať komentár (0)