Polícia chytila z Waze paranoju!

  • Ani v Miami nemá polícia Waze v obľube, vystavuje vraj riziku policajtov i verejnosť. Správanie a argumenty policajtov sú úsmevné.
image_1423555523.png
  • Ani v Miami nemá polícia Waze v obľube, vystavuje vraj riziku policajtov i verejnosť. Správanie a argumenty policajtov sú úsmevné.

 

Policajtom v južnej Kalifornii leží v žalúdku obľúbená aplikácia Waze. Na juhu Floridy to vyzerá podobne, len tam policajti už nenavrhujú jej obmedzovanie súdnou, či inou cestou. Snáď v súlade so svojimi najlepšími zvykmi vzali zákon do svojich rúk – stovky policajtov v Miami a okolí si stiahlo aplikáciu do svojich mobilných telefónov a odosielajú do nej falošné hlásenia, aby aplikáciu urobili pre motoristov nedôveryhodnú či neprehľadnú. Detinskejší postup policajtov si možno len ťažko predstaviť a podobne primitívna je aj ich argumentácia.

„Vystavuje to riziku nás, vystavuje to riziku verejnosť, pretože to bude príčinou viac prestreliek s políciou,“ komentuje aplikáciu seržant Javier Ortiz, predseda miamskej vetvy organizácie Fraternal Order of Police, zastupujúce záujmy radových policajtov. Odkazuje tým znovu na vraždy dvoch newyorských policajtov, ktorých páchateľ niekoľko hodín pred činom zdieľal screenshoty z aplikácie Waze.

Podľa policajného vyšetrovania však nebolo používanie Waze s týmto činom nijak spojené, newyorský útočník svoj mobil zahodil viac ako tri kilometre od miesta incidentu. Je tiež úplne scestné predpokladať, že ak niekto takto zistí, kde sa práve vyskytujú policajti, zrazu sa rozhodne po nich začať strieľať, ako vyplýva z Ortizových slov. Táto domnelá súvislosť je až trpko úsmevná.

Podľa Julie Mössler, hovorcu Waze, môže aplikácia naopak pomôcť bezpečnosti prevádzky. „Väčšina ľudí má tendenciu ísť opatrnejšie, ak majú za to, že v okolí sú policajti,“. My musíme súhlasiť; len hlupák by napr. prekračoval dovolenú rýchlosť, keby vedel, že pred ním je políca, ktorá napríklad práve meria rýchlosť. 

Tak čo, ktorá strana má pravdu…? :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech