Polícia v súvislosti s vraždou použila názov známej značky, tej sa to rozhodne nepáči

  • Akcia Heineken nemá s Alenou Zs. nič spoločné
pixabay
  • Akcia Heineken nemá s Alenou Zs. nič spoločné

Už nejaký čas sa v médiách pretriasa škandál spojený s Alenou Zsuzsovou, ktorá má byť objednávateľkou vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny. Najnovšie policajné zložky NAKA vykonali raziu v Hurbanove, ktorú nazvali „Akcia Heineken“. Alena Sz. je totiž podozrivá, že má prsty aj vo vražde tamojšieho exprimátora.

„V rámci realizácie policajnej akcie Heineken príslušníci Národnej protizločinejckej jednotky NAKA zadržali celkom sedem osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo dňa 24. januára vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva osobám: Roman O., Vladimír M., Ladislav V. a Alena Zs,“ uvádza Polícia na svojom Facebooku.

Akékoľvek spojenie s touto osobou nie je vôbec pozitívne. Preto nás zaujímalo, prečo je názov policajnej akcie práve Heineken, nakoľko to pre firmu, sídliacu v Hurbanove, môže pôsobiť kompromitujúco.

„Krycie názvy sa dávajú akciám pre ich identifikáciu medzi zainteresovanými policajtmi a na ochranu pred nepovolanými osobami pred jej vyzradením. Vzhľadom na to, že oblasť, kde sa prípad realizoval, je známa výrobou piva, preto aj krycí názov dostal toto pomenovanie. Komunikácia takouto formou, používaním krycích názvov a pomenovaní medzi policajtmi v operatívnej rovine, je bežná. Akcia nemá žiadny súvis s konkrétnou továrenskou značkou, preto ju nie je možné nijakým spôsobom s ňou spájať,“ uviedlo oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Firma, ktorej meno policajná akcia nesie, však nebola nadšená. „Spoločnosť Heineken v danej kauze nefiguruje. Ocitla sa v nej publikovaním informácie polície (názov akcie NAKA), poškodzujúcej dobré meno našej spoločnosti. Dištancujeme sa od akéhokoľvek spájania nášho mena s touto policajnou akciou,“ uviedla v stanovisku spoločnosť Heineken Slovensko.

Polícia po niekoľkých hodinách zo svojho príspevku na Facebooku názov Heineken vymazala. Neuviedla však žiadne vysvetlenie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech