Polícia vypátrala Štefana Harabina. Odmietol jej otvoriť dvere, vyšiel von a čudoval sa, prečo nie je vypátraný

  • Polícia SR pátra po Štefanovi Harabinovi
  • Ten si nemal prebrať zásielky od vyšetrovateľa
  • Harabin sa bráni, že zásielky si nemohol prebrať kvôli tomu, že ho bez rúška nepustili na poštu
Harabin
TASR/Martin Baumann
  • Polícia SR pátra po Štefanovi Harabinovi
  • Ten si nemal prebrať zásielky od vyšetrovateľa
  • Harabin sa bráni, že zásielky si nemohol prebrať kvôli tomu, že ho bez rúška nepustili na poštu

Polícia vypátrala bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina. Ten jej však neotvoril vchodové dvere. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Markíza Tvnoviny.sk. Podľa portálu polícia vyhlásila po Harabinovi pátranie z dôvodu, že si na pošte nepreberal písomnosti od polície. Podľa informácií portálu Tvnoviny.sk má byť medzi písomnosťami, ktoré mu chce polícia doručiť, aj obvinenie.

To má súvisieť s protivládnymi protestami zo 17. novembra 2020, na ktorých Harabin vyzýval ľudí, aby si dali dolu rúško. Hoci dnes bývalý prezidentský kandidát nepustil políciu cez vchodové dvere bytového domu, po krátkej chvíli sa objavil pred domom. „Prečo tu nie sú policajti? Veď keď po mne pátrajú, tak musia sledovať môj dom a keď vyjdem z domu, tak už by som bol vypátraný,“ povedal pre Tvnoviny.sk Harabin, informuje SITA.

Harabin pre agentúru TASR ozrejmil, že o tom, že po ňom pátra polícia, vie. Informuje o tom portál Teraz.sk. Podľa slov Štefana Harabina by po ňom mali pátrať z dôvodu neprebratia si zásielky od vyšetrovateľa. Harabin sa obhajuje, že zásielku si nemohol prebrať kvôli tomu, že ho bez rúška nechceli pustiť na poštu. 

Harabin: O Kotlebovi som mal pravdu, je to anti-vlastenec, lebo…

Štefan Harabin potvrdil, že o policajnom pátraní vie. Tvrdí, že pátranie môže súvisieť s tým, že si neprebral zásielky od vyšetrovateľa. „Pozvánky som nepreberal, lebo keď som išiel na poštu a nenosím rúško, lebo nemám takú právnu povinnosť, tak ma na poštu nepustili,“ poznamenal pre TASR Harabin. 

Harabin poznamenal, že policajti, ktorí sa mu snažili predvolanie doručiť osobne, porušili viackrát jeho domovú slobodu.

Polícia po Harabinovi pátra, Harabin políciu žaluje

Harabin podal na policajného prezidenta Petra Kovaříka a príslušného vyšetrovateľa trestné oznámenie. „Ešte niekedy 15. decembra robil Kovařík tlačovú konferenciu a povedal tam, koho budú stíhať za 17. november. Ale necitoval mená a priezviská. Hneď na to mi však volali novinári s tým, že budem vyšetrovaný za podnecovanie,“ povedal Harabin pre TASR.

Zdroje: teraz.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech