Polícia zavádza nový druh štátnej služby pre mladých študentov. Ponúka aj služobný plat

  • Polícia zavádza štátnu službu kadeta, ktorá je určená na získanie základného policajného vzdelania
  • Do vôd policajného zboru tak môžeš nazrieť už po maturite
  • Dokonca dostaneš aj policajnú výstroj či bezplatné ubytovanie a stravu
poli
minv.sk
  • Polícia zavádza štátnu službu kadeta, ktorá je určená na získanie základného policajného vzdelania
  • Do vôd policajného zboru tak môžeš nazrieť už po maturite
  • Dokonca dostaneš aj policajnú výstroj či bezplatné ubytovanie a stravu

Nemáš ešte 21 rokov a chceš patriť do Policajného zboru Slovenskej republiky? Po novom to nemusí byť problém. Novela zákona o štátnej službe totiž priniesla možnosť záujemcom do 21 rokov stať sa policajtom – kadetom.

Ide o nový druh štátnej služby, ktorá umožní už v služobnom pomere získať policajné vzdelanie mladým ľuďom bezprostredne po získaní maturity. Policajt bude kadetom počas štúdia na strednej odbornej škole Policajného zboru v trvaní 12 mesiacov.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Samstag, 30. März 2019

Táto štátna služba kadeta je určená na získanie základného policajného vzdelania. Po úspešnom ukončení štúdia sa z kadeta stane plnohodnotný príslušník Policajného zboru. Už počas štúdia získava kadet nárok na služobný plat, rovnakú výstroj ako príslušník Policajného zboru vo výkone, nárok na 6 týždňov dovolenky ako aj bezplatné ubytovanie a stravovanie. Po úspešnom ukončení štúdia kadet zloží služobnú prísahu a stane sa riadnym príslušníkom Policajného zboru. Bude vymenovaný do hodnosti strážmajster.

POLICAJTI ZACHRÁNILI ĽUDSKÝ ŽIVOTHliadka Obvodného oddelenia z Trenčína bola operačným strediskom KR PZ v Trenčíne…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 26. März 2019

Kadetom sa môžeš stať ak si bezúhonný a spoľahlivý občan Slovenskej republiky a už si dovŕšil 18 rokov. Taktiež musíš mať ukončené stredoškolské vzdelanie a písomne požiadať o prijatie do služobného pomeru. Na prijatie do štátnej služby musíš absolvovať  prijímacie konanie, kde preveria tvoju znalosť slovenského jazyka, fyzickú zdatnosť, ale i duševnú spôsobilosť.

Polícia kadetom sľubuje komplexnú teoretickú a praktickú prípravu na jednotlivé služby v polícii, s dôrazom na kondičnú prípravu, streľbu, sebaobranu a odborné činnosti. Kadeti absolvujú aj základný policajný výcvik a prípravu zo služieb poriadkovej, dopravnej, hraničnej a cudzineckej polície.

ZACHRAŇOVANIE ĽUDSKÝCH ŽIVOTOV JE NAŠIM POSLANÍMFerdinand a Ivan: Vážený pán policajný prezident, včera, 30.1.2019 som…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 27. Februar 2019

Taktiež sa budú zaoberať základmi trestného, priestupkového a správneho práva. Vo výučbe je zahrnutá aj psychológia, komunikácia a etika v policajnej práci. Odborný výcvik zahŕňa streleckú prípravu, sebaobranu, kondičnú prípravu,  ale aj odborné prípravy, ako taktická, chemická, civilná ochrana, pátracia akcia, či topografia.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 17. Februar 2019

„Dlhodobo sa obsadenosť v policajných radoch pohybuje okolo 92 %. Privítali by sme 100 % obsadenosť, ale splniť kritéria na prijatie do policajných služieb je náročné. Vzhľadom na charakter policajného povolania nie je možné od našich požiadaviek upustiť. Aj týmto krokom sa snažíme sprístupniť policajné povolanie a doplniť neobsadené policajné miesta,” oznámila polícia.

Viac o tom ako sa stať policajným kadetom sa dozvieš TU.

Staň sa policajtom!

PRIPOJ SA K POLICAJNÉMU ZBORU: STAŇ SA POLICAJTOMVšetky informácie a kontakty nájdeš na: www.policiasr.sk/nabor. S prípravou môžeš začať už hneď po maturite.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 10. Februar 2019

zdroj: slov-lex.sk, minv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK