Pomôž zachovať naše kultúrne hodnoty a zabojuj o tisíc eur!

  • Stojíme na akomsi rázcestí. Jedna časť Slovákov je naklonená pokroku, ktorý upúšťa od určitých tradičných hodnôt, druhá sa ich chce naopak držať. Tieto žabomyšie vojny však nesmú ohroziť to, čo je tak cenné - naše kultúrne hodnoty.
titulna_kultura_svk
  • Stojíme na akomsi rázcestí. Jedna časť Slovákov je naklonená pokroku, ktorý upúšťa od určitých tradičných hodnôt, druhá sa ich chce naopak držať. Tieto žabomyšie vojny však nesmú ohroziť to, čo je tak cenné - naše kultúrne hodnoty.

Obzvlášť generácia tzv. “millenials”, označovaná aj za najlepšiu generáciu v histórii, priniesla do nášho kultúrneho sveta úplne nový vietor. Tradičné ohrané kapely, ktorým naša generácia nevie prísť na meno, nahradili extrémne talentovaní a kreatívni umelci, ktorí úrovňou dávno dosiahli kvality zahraničných rovesníkov, možno mimo marketingovej podpory.

screen-shot-2016-11-06-at-15-47-27

Okrem týchto mien, ktoré sme si v priebehu posledných 5 rokov tak obľúbili, tu je však celá plejáda ďalších šikovných mladých ľudí, ktorí toľko šťastia (a možno aj financií) pri rozbehu jednoducho nemali. Bola by preto obrovská škoda, keby túto šancu nedostali. Každý si zaslúži rovnakú štartovaciu čiaru.

A práve preto sa Raiffeisen banka rozhodla v rámci svojho filantropického projektu podporiť v aktuálnej výzve kultúrne aktivity.

Čo to znamená?

Znamená to, že ak je v tvojom meste Raiffeisen bank, máš možnosť prihlásiť svoju kapelu, tanečnú skupinu, klub či teleso do súťaže, v ktorej sa “pobiješ” o podporu s projektmi z tvojho mesta a okolia. Celkovo takto Raiffeisen podporí sumou 1000 eur 42 projektov v 42 mestách Slovenska.

Kto sa môže prihlásiť?

Mesto, obec, škola, neziskovky či občianske združenia.

screen-shot-2016-11-06-at-15-48-45

Na čo môžeš podporu využiť?

Prakticky na všetko. Vďaka týmto peniazom môžeš usporiadať koncert či vystúpenie, kde sa ako skupina či kapela odprezentujete, no môžete ju použiť aj na technické vybavenie – hudobné nástroje, kulisy a podobne.

Ako sa prihlásiť?

Pozitívna zmena. Doteraz sa všetko riešilo priamo na pobočke, tentokrát už môžeš svoj projekt prihlásiť aj online. Zaberie ti to pár minút a všetko, čo potrebuješ, je vyplniť pár informácií a pripojiť fotografiu. Žiadne doklady, žiadne skenovanie. Čas máš do 15.11.

Prihlásiť sa môžeš kliknutím sem.

Čo sa bude diať potom?

Porota v každom meste vyberie 5 projektov s najväčším potenciálom. O víťazovi potom rozhodne verejné hlasovanie (od 1.12 do 31.12). Víťaz hlasovania získa spomínanú podporu 1000 eur.

Nie je novinkou, aby banky podporovali rôzne projekty, ktoré sa týkajú všeobecne zlepšovania okolia, no podporiť takto priamo “umeleckú” komunitu je (zatiaľ) pomerne zriedkavé a preto dávame palec hore. Ak niekto trpel nedostatkom pozornosti, tak sú to práve talentovaní umelci, preto pevne veríme, že podobných projektov bude len pribúdať.

Vieš na čom to teraz už len stojí? Na dostatku prihlásených projektov. Kto nejde príležitosti naproti, ten si ju koniec koncov ani nezaslúži. Tak smelo.

Zdroj fotografií: raiffeisen.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech