Konkurujú svetovým brandom. Toto je top 10 slovenských kozmetických značiek, ktoré by mal poznať každý

  • Našťastie, kvalitnej slovenskej kozmetiky je na trhu čoraz viac
  • Máme pre teba 10 skvelých tipov na značky, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti
  • Možno sa ti budú hodiť aj ako tip na vianočný darček
prirodna kozmetika
instagram.com/musk.sk | instagram.com/malinna_products
  • Našťastie, kvalitnej slovenskej kozmetiky je na trhu čoraz viac
  • Máme pre teba 10 skvelých tipov na značky, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti
  • Možno sa ti budú hodiť aj ako tip na vianočný darček

Ak máš rád kvalitnú kozmetiku a o v tejto oblasti sa orientuješ, určite si si všimol, že táto oblasť sa na Slovensku za posledné roky neuveriteľne posunula vpred. Na trhu je hneď niekoľko konkurencieschopných značiek, ktoré kvalitou svojich produktov nezaostávajú za tými svetovými. 

#1 Soaphoria

Názov tejto slovenskej značky vyrábajúcej prírodnú kozmetiku zrejme poznáš – majú totiž aj viacero vlastných obchodov v nákupných centrách. Soaphoria sa zameriava na výrobu organickej kozmetiky, a jej produktové portfólio sa za roky neuveriteľne rozšírilo – isté preto je, že si tu prídu na svoje ako ženy, tak aj muži všetkých vekových kategórií. 

Príbeh Soaphoria: Láske k bylinkám ich priviedla babička, dnes ich prírodnú kozmetiku používajú aj v Abú Dhabí

#2 Ponio

Značka Ponio sa môže pochváliť prívlastkom zero waste kozmetika, ktorá je navyše vegánska. V ponuke nájdeš vynikajúce prírodné produkty – od prírodných mydiel, cez kondicionéry a prírodné dezodoranty, až po tuhé šampóny, ktoré sa tešia obrovskej obľube. 

Používaš prírodnú kozmetiku?

#3 Mylo 

Pod značkou Mylo nájdeš ručne vyrábané produkty inšpirované prírodou. V ich ponuke nájdeš absolútne všetko, čo potrebuješ na starostlivosť o tvár, telo či vlasy – ako pre ženy, tak i pre mužov. Psíčkarov poteší to, že Mylo nezabúda ani na domácich miláčikov, a vytvorili produktovú radu špeciálne pre nich. 

#4 Ave NATURA

Ave NATURA nie je na trhu dlho, no jej skvelé produkty určite stoja za zmienku. Ich produkty boli vytvorené tak, aby spĺňali tie najvyššie štandardy z oblasti estetickej medicíny, dermatológie, ale aj farmakológie. Ich portfólio produktov síce zatiaľ nie je také široké, no už teraz tu nájdeš všetko, čo potrebuješ –  a prioritou je predsa kvalita, nie kvantita. Určite si prezri aj ich výživové doplnky Imuniq a Elixir. 

#5 Botanica Slavica

Táto značka je síce česko-slovenská, no napriek tomu si tu byť určite zaslúži. Jej produkty si totiž získali srdcia mnohých žien i mužov na Slovensku. Produktová rada je rozdelená do 3 hlavných kategórií – 9 divov bylín, 9 divov kvetov a 9 divov plodov. V nich následne nájdeš všetko na starostlivosť o pleť, vlasy i telo. Ponúkajú však aj produkty na starostlivosť o detskú pokožku. 

#6 Modrá púpava

Ďalšou skvelou značkou (navyše s krásnym, minimalistickým dizajnom), je Modrá púpava, ktorá nie tak dávno prešla kompletným redizajnom, čo jej maximálne prospelo. V ponuke nájdeš skvelé prírodné a prevoňané unisex produkty, ktoré si zamiluješ už pri prvom použití. 

Podporuješ počas pandémie slovenské značky?

#7 Kvitok

Možno si myslíš, že značku Kvitok nepoznáš, no mnohým pomôže nápoveda, že ide o značku Navia, ktorá prešla kompletným rebrandingom. Nezmenil sa len názov, ale aj celkový dizajn produktov a ich ponuka – špičková kvalita, na akú boli verní zákazníci zvyknutí, však zostala. V ponuke nájdeš obľúbené pleťové séra, ale aj mimoriadne obľúbené tuhé šampóny či mnoho iného. 

 

#8 Dulcia

Samozrejme tu nesmie chýbať ani Dulcia, ktorá je producentom vysokokvalitnej prírodnej kozmetiky, ktorá sa vyrába bez použitia akýchkoľvek ropných derivátov, syntetických konzervačných látok, parfumov, farbív, parabénov či tenzidov. Jednoducho len 100 %-ne prírodné zložky spĺňajúce tie najprísnejšie normy. 

#9 Malinna

V prípade produktov Malinna ide o tú najvyššiu bio kvalitu, ktorá nabije tvoje bunky i tvoj organizmus antioxidantmi. Produktová rada síce nie je široká, no o to kvalitnejšie produkty sú, a isté je, že ak ich raz vyskúšaš, už sa s nimi zrejme nebudeš chcieť rozlúčiť. 

Slovenská značka MALINNA° je tak unikátna, že dokáže konkurovať aj tým svetovým

#10 Musk

Značka Musk má toho v ponuke viac, no medzi najobľúbenejšie patria jednoznačne rôzne mydlá od výmyslu sveta. Nájdeš tu však aj množstvo kvalitného a originálneho príslušenstva, soli do kúpeľa či rôzne výživné oleje. 

Článok bol pôvodne publikovaný 20. novembra 2020. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech